Nasze projekty

Bp Mendyk obejmie kanonicznie diecezję świdnicką w uroczystość św. Wojciecha

Bp Marek Mendyk obejmie kanonicznie diecezję świdnicką w uroczystość św. Wojciecha, w czwartek 23 kwietnia. "Ingres ze względu na obecną sytuację pandemii, odbędzie się w późniejszym czasie" - napisał bp Ignacy Dec w liście do diecezjan na zakończenie swojej posługi biskupiej.

– Drodzy diecezjanie, gdy dobiegła kresu moja posługa na urzędzie biskupa diecezjalnego, wyrażam wdzięczność przede wszystkim Panu Bogu za Jego Opatrzność i łaskawość, która nieustannie towarzyszyła mi w posłudze biskupiej. Moją wdzięczność rozszerzam na ludzi, których Bóg postawił na drodze mojego życia. To dobro widzialne i niewidzialne, które zaistniało w naszej rodzinie diecezjalnej jest naszym wspólnym dziełem – czytamy w liście.

W liście biskup wyraził również prośbę do wiernych o pamięć modlitewną. – Mam świadomość, że forma mojej służby w diecezji zmieni się, że w miejsce dotychczasowej aktywności duszpasterskiej pojawi się więcej czasu i możliwości na modlitwę i ofiarowywanie Panu Bogu trudów codziennego życia. Obiecuję trwać na modlitwie za wszystkich mieszkańców naszej diecezji i pokornie proszę o waszą pamięć modlitewną o mnie.

Jak czytamy w liście, objęcie diecezji przez nowego biskupa odbędzie się w tym tygodniu. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcu św. Franciszkowi, że przysyła nam biskupa, który wśród nas się urodził i wychował, dlatego zna realia naszego Kościoła lokalnego. (…) Kanoniczne objecie diecezji przez nowego Biskupa Świdnickiego dokona się w uroczystość św. Wojciecha – w dniu 23 kwietnia br., zaś ingres ze względu na obecną sytuację pandemii, odbędzie się w późniejszym czasie.

Reklama
Reklama

List jest czytany 19 kwietnia we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej. Pełna treść listu pasterskiego bp. Ignacego Deca na zakończenie urzędowej posługi biskupiej dostępna jest na stronie www.diecezja.swidnica.pl. Ze względu na trwającą pandemię, list dostępny będzie także w formie filmu.

KAI/kh

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę