Bp Markowski do maturzystów: wkraczając w dorosłość nie uciekniecie przed pytaniem o sens życia

Wkraczając w dorosłe życie zaczynacie pytać o sens życia: po co to wszystko? Przed tym pytaniem nikt nie ucieknie - mówił bp Rafał Markowski do maturzystów z archidiecezji warszawskiej, którzy na Jasnej Górze powierzyli się Matce Bożej.

fot. Jasna Góra/Twitter

Młodzi z archidiecezji warszawskiej podczas pielgrzymki na Jasną Górę powierzyli Matce Bożej egzaminy maturalne, swoje plany, marzenia i przyszłość. Prosimy, żeby Maryja dodawała nam otuchy, a Duch święty umacniał w codzienności – modlili się na Jasnej Górze. Ich pielgrzymce w tym roku towarzyszyło hasło „Nie lękajcie się!”

Młodym towarzyszył m.in. biskup pomocniczy Michał Janocha (w poniedziałek) i bp Rafał Markowski (we wtorek), który w południe odprawili dla nich msze św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

„Przed pytaniem o sens życia nikt nie ucieknie”

Bp Markowski zwracając się do maturzystów podkreślał: Pamiętajcie, że w życiu religijnym przymusu być nie może. Wiara może się rozwijać tylko wtedy, kiedy człowiek naprawdę tego pragnie. Taka jest natura życia religijnego.

Reklama
Reklama

Wkraczając w dorosłe życie zaczynacie pytać o sens życia: po co to wszystko? Przed tym pytaniem nikt nie ucieknie – zwrócił uwagę bp Markowski. Przekonywał młodych, że „pytanie o sens powraca jeszcze mocniej, kiedy stajemy przed dylematem cierpienia, które dotyka nas lub naszych bliskich”.

Każdy musi sobie sam odpowiedzieć jaki jest fundament, na którym chce budować swoje życie – tłumaczył. Bp Markowski podkreślił, że maturzyści stają wobec fundamentalnych decyzji życia. Te decyzje dotyczące matury, wyboru studiów, przyszłości – takie są, trzeba je przemyśleć i przemodlić – mówił.

Reklama
Reklama

„Nauczyliśmy się podejmować decyzje szybko, w biegu, ale czasu się nie cofnie”

Podzielił się też z młodymi refleksją ze spotkań z ludźmi, którzy czasem żałują swoich wyborów. Nauczyliśmy się podejmować decyzje szybko, w biegu, ale czasu się nie cofnie. Na tym polega dojrzałość człowieka że potrafi swoje decyzje przemyśleć i przemodlić. Zostawić je w rękach Matki Bożej, która poprowadzi was po dobrych drogach życia – mówił.

W zeszłym roku szkolnym ze względu na pandemię COVID-19 pielgrzymka maturzystów z Archidiecezji Warszawskiej nie odbyła się w zwykłej formule. W marcu 2021 w intencji maturzystów modlili się na Jasnej Górze bp Michał Janocha i księża z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży warszawskiej kurii.

kh/awo/archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę