Nasze projekty

Biskupi katowiccy w kwarantannie. Jeden z nich ma COVID-19

Jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej jest zarażony koronawirusem, ale przechodzi go bezobjawowo - poinformowała Archidiecezja w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. W związku z powyższym wszyscy biskupi Katowic, wraz z biskupem seniorem zostali objęci kwarantanną, a kuria jest zamknięta do odwołania.

Kilka dni wcześniej, 15 czerwca Kuria poinformowała, że koronawirusa wykryto u jednego z jej pracowników, przez co wszyscy, którzy się z tą osobą stykali zostali objęci kwarantanną oraz przebadani na obecność COVID-19. W wyniku tych badań wirusa wykryto także u jednego z biskupów pomocniczych, który nie wykazuje żadnych objawów choroby.

„Zaistniałą sytuację i jej rozwój nadzoruje i monitoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Jej decyzją kwarantanną zostali objęci także Metropolita katowicki, Biskupi pomocniczy, Arcybiskup Senior i inni”

czytamy w komunikacie. W Katowicach biskupami pomocniczymi są bp Grzegorz Olszowski, bp Adam Wodarczyk i bpMarek Szkudło, biskupem seniorem jest abp Damian Zimoń.

Reklama
Reklama

O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc poinformował też Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. „W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia „zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej”. Kuria pozostaje nieczynna do odwołania.” – czytamy.

Wczoraj abp Skworc wystosował też kolejny apel do wiernych aby przestrzegali wszystkich zaleceń epidemicznych.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite