Bierzmowanie więźniów

Bp Adam Wodarczyk bierzmowali sześciu osadzonych w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu Zdroju – Szerokiej. Pobłogosławił również tabernakulum, które otrzymała kaplica oraz stacje Drogi Krzyżowej.

W Jastrzębiu Zdroju miała miejsce niecodzienna uroczystość. Pomocniczy biskup katowicki bierzmował sześciu osadzonych. – Nie ma sytuacji w życiu, które zamykałyby drogę do Pana Boga – mówił do osadzonych Bp Wodarczyk.

W czasie homilii bp Wodarczyk podkreślał możliwość nawrócenia i przemiany w życiu. – Trzeba krytycznie spojrzeć na siebie i odrzucić zło. Stać się nowym człowiekiem dzięki mocy i miłości Pana Jezusa – powiedział. Hierarcha wskazał, że nawet w gronie apostolskim były sytuacje niewierności. – Nawet św. Piotr się zaparł Pana Jezusa – zauważył bp Wodarczyk. – Dopiero gdy Apostołowie doświadczają Ducha Świętego dokonuje się w nich wewnętrzna przemiana. Nie tylko głoszą Ewangelię po krańce świata, ale nawet oddali swoje życie – zaznaczył bp Wodarczyk.

Przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez osadzonych zajmował się ks. Jacek Pawlus, który jest kapelanem Zakładu. Podkreślił, że jest wielką radością dla całej wspólnoty przystąpienie kilku osadzonych do kolejnego sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Reklama
Reklama

W Zakładzie Karnym w Szerokiej jest blisko 1000 osadzonych. Jest to zakład typu półotwartego. Od dzisiaj ma również tabernakulum w kaplicy. Tym samym jest jednym z czterech zakładów w kraju, które mają na stałe Najświętszy Sakrament. Przy okazji remontu kaplicy zakupiono też nowe stacje Drogi Krzyżowej, które zostały dzisiaj również pobłogosławione.


ks.sk / Jastrzębie Zdrój

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę