Nasze projekty

Bezdomni z Krakowa spotkają się z Papieżem

Grupa bezdomnych pielgrzymów wyruszyła dzisiaj na tygodniową pielgrzymkę do Włoch na spotkanie z Ojcem Świętym w Asyżu. Organizatorem wyjazdu jest Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – kapucyńska organizacja zajmująca się wsparciem osób w kryzysie bezdomności.

fot. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio/facebook.com

W programie krakowscy pielgrzymi mają m.in. wizytę w San Giovanni Rotondo oraz spotkanie z papieżem Franciszkiem w Asyżu.

Pielgrzymka organizowana przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio odbywa się już po raz trzeci. Dla niektórych podopiecznych jest ona punktem przełomowym. Na nowo wracają do relacji z Panem Bogiem, a gdy ktoś jest blisko Niego, odnajduje swoją godność – podkreśla br. Jacek Waligóra OFMCap., dyrektor Dzieła.

Odnaleźć w sobie siłę

Jak zauważa, jest to siła, która pomaga im zmienić życie. Jeden z uczestników pielgrzymki taką siłę w sobie odnalazł. Właśnie wyprowadza się ze schroniska, w którym żył przez ostatnie trzy lata, do własnego mieszkania – opowiada zakonnik.

Reklama

Jego historia jest dramatyczna, bo w ostatnich dniach dowiedział się, że ma zaawansowaną formę nowotworu płuc. Ma świadomość śmiertelnej choroby, ale mimo wszystko jest pełen nadziei i optymizmu. Wie, że w jego życiu dokonały się ważne rzeczy – dodaje.

Spotkanie papieża Franciszka z osobami ubogimi odbędzie się 12 listopada w Asyżu w ramach obchodów V Światowego Dnia Ubogich, który przypada w tym roku w niedzielę 14 listopada. W spotkaniu wezmą udział podopieczni organizacji z różnych części Europy. Wśród nich jest również kilkuosobowa reprezentacja Dzieła.

Pokonać bezdomność

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od ponad 17 lat towarzyszy osobom doświadczającym bezdomności. Oferuje pomoc podstawową, jak łaźnia, pralnia, garderoba, żywność, oraz specjalistyczną, czyli wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe. Od 9 lat w Dziele prowadzony jest program mieszkaniowy, dzięki któremu już kilkadziesiąt osób pokonało bezdomność i prowadzi w pełni samodzielne życie.

Reklama

Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta ponad 1 600 osób doświadczających bezdomności.

pa/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę