„Bezdomni dla Bezimiennych” – powraca akcja Fundacji Kapucyńskiej

Fundacja Kapucyńska wraz z podopiecznymi, po roku przerwy powraca do akcji Bezdomni dla Bezimiennych. Już po raz ósmy, 28 października osoby bezdomne wraz z wolontariuszami Fundacji Kapucyńskiej wyruszą na Cmentarz Południowy w Antoninowie k. Warszawy, aby uporządkować groby nieznanych zmarłych.

fot. materiały prasowe Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego

Z niekryta radością i utęsknieniem Fundacja, bezdomni i wolontariusze powracają sprzątać groby na Cmentarzu Południowym. Są to groby osób, których tożsamość nie została ustalona i pochowani zostali w bezimiennych mogiłach. Na tabliczkach nad tymi mogiłami widnieje napis NN lub Szczątki Ludzkie, grobów tych nikt nie odwiedza i nikt o nie dba – zapewnia Fundacja Kapucyńska.

W czwartek przed Dniem Zadusznym grupa ochotników, którzy zgłosili się do akcji, o godzinie 9 wyruszy na Cmentarz. Sprzątanie rozpocznie sie od godziny 10.00 i potrwa prawdopodobnie do 16.00.

fot. materiały prasowe/ Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

Uporządkujemy ok. 200 grobów, wymienimy ok. 150 drewnianych krzyży i posadzimy ok. 200 chryzantem oraz zapalimy 300 zniczy. Razem z grupą ok. 20 osób bezdomnych i wolontariuszy spędzimy na cmentarzu kilka godzin i razem wrócimy do Domu bł. Aniceta Jałmużnika, aby zjeść wspólny posiłek – zapowiadają członkowie Fundacji Kapucyńskiej.

Reklama
Reklama
fot. materiały prasowe/ Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

„To najczęściej oni stają się po śmierci bezimienni”

Akcja porządkowania bezimiennych grobów jest szczególnie ważna dla osób bezdomnych, ponieważ to najczęściej oni stają się po śmierci bezimienni. Pochowani są tam również ludzie całkowicie samotni, chorzy, uzależnieni i opuszczeni, którzy z różnych powodów znaleźli się w tragicznej sytuacji jeszcze za życia. Akcja ta, to nie tylko sprzątanie grobów, to również modlitwa, pamięć i refleksja nad własny życiem.

pa/FundacjaKapucyńska/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę