Nasze projekty

Archidiecezja katowicka pomaga odbudować zniszczony pożarem oddział

Archidiecezja katowicka przekazała darowiznę w wysokości 50 tys. złotych na rzecz odbudowy Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

pixabay.com/arembowski

Do pożaru w jednej z sal na siódmym piętrze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Katowicach – Ligocie doszło 14 listopada. Na skutek tego zdarzenia na szczęście nikomu z pacjentów i personelu nic poważnego się nie stało, ale kosztowne prace remontowe są niezbędne w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania Oddziału i zagwarantowania profesjonalnej pomocy pacjentom. W związku z tym archidiecezja postanowiła wspomóc remont w tym jednym z największych śląskich szpitali kwotą 50 tys. złotych. Wierni Archidiecezji Katowickiej wspierają też wytrwałą modlitwą całą Służbę Zdrowia, zwłaszcza personel wspomnianego Oddziału oraz wszystkich leczących i niosących pomoc chorym zarówna na koronawirusa, jak i inne choroby i schorzenia – poinformował ks. Tomasz Wojtal, rzecznik Arcybiskupa Katowickiego.

Na skutek pożaru, do którego doszło 14 listopada, trzeba było ewakuować personel i 20 pacjentów. Cztery pielęgniarki trafiły na obserwację w wyniku podtrucia gazami pożarowymi. Ostatecznie nikomu nic się nie stało. Znacząco ucierpiał natomiast wyremontowany w ostatnim czasie oddział szpitala. Koniecznym jest wykonanie kosztownych prac modernizacyjnych, na które szpitala nie stać. Kilka dni temu placówka zwróciła się z apelem o wsparcie finansowe na odbudowę oddziału.

ZOBACZ TEŻ: Klerycy z Katowic będą wolontariuszami w tymczasowym szpitalu polowym

Reklama

ah, archidiecezjakatowicka.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę