Nasze projekty

Abp Ryś: odejście ks. Artura to kolejne jego wyjście do ewangelizacji

"Odejście ks. Artura czytamy jako kolejne jego wyjście do ewangelizacji. Bóg tą śmiercią woła do nas i pokazuje, jak nas ze sobą jedna. On mówi do nas: idźcie, idźcie, potrzeba, żebyście poszli" – mówił abp Grzegorz Ryś w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki, gdzie odprawiono mszę w intencji zmarłego ks. Artura Godnarskiego, inicjatora "Przystanku Jezus".

W dniu pogrzebu ks. Artura czytaliśmy ewangelię o powołaniu apostołów, a dziś – na siódmy dzień po śmierci – przypadają teksty o posłaniu do ewangelizacji. Jezus posyła 11 apostołów, a pierwsze czytanie mówi o posłaniu Szawła do misji, do której go przeznaczył – mówił w homilii metropolita łódzki.

Zauważył, że kiedy słuchamy „o tym wezwaniu do ewangelizacji, wypowiedzianym przez Jezusa do Apostołów, a także wobec Szawła, dowiadujemy się, co się kryje za tym posłaniem”. Nie chodzi o żadną promocję, o żaden awans, o żadne uznanie zasług. Za posłaniem do ewangelizacji kryje się miłosierdzie Boga. Miłosierdzie Boga jest motywem, które każe Mu nas posłać – podkreślił abp Ryś.

Jezus, który jest miłosierdziem, mimo zatwardziałości i niewiary serc swoich uczniów „posyła ich, bo lituje się nad nimi”. Chce powiedzieć: takimi was chcę! Jeśli poddają się temu posłaniu, to w procesie ewangelizacji sami będą leczeni, odkryją w sobie na nowo wiarę, zaufanie Bogu, bo będą widzieć to, co się dzieje przy ich głoszeniu, a to będzie ich zmieniać, to będzie ich leczyć – zaznaczył.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: “Po takim człowieku jest duża wyrwa”. Abp Ryś wspomina ks. Godnarskiego

Abp Ryś, odnosząc się do posługi zmarłego kapłana, podkreślił, że to co robił ks. Godnarski, potrzebuje kontynuacji i trwania. On jest wezwany na inny sposób. Ufamy, że będzie się modlił za nami i wstawiał za tym, co rozpoczął. A tam, gdzie jest to potrzebne, potrzeba pojednania i rozgrzeszenia. Te dzieła zapoczątkowane przez Zmarłego będą trwały, będą się rozwijały i będą budowały Kościół. Kiedy będziemy potrafili powiedzieć ks. Arturowi „przebaczam”, wtedy te wszystkie dzieła mają szansę trwania i wielkiego rozwoju. Każdy, kto chce iść do ewangelizacji, musi usłyszeć to, co mówi pierwsze czytanie: Szawle – Bracie! – zakończył.

Zmarł po zakażeniu koronawirusem

Reklama
Reklama

Ks. Artur Godnarski zmarł w poniedziałek 18 stycznia w 52. roku życia i 27. roku kapłaństwa. Przez kilka tygodniu przebywał w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem. Był założycielem Wspólnoty św. Tymoteusza, która zainicjowała Przystanek Jezus. Od 2011 roku pełnił funkcję sekretarza Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

PRZECZYTAJ: “Życie się rodzi ze śmierci”. Pożegnanie ks. Artura Godnarskiego

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite