Abp Ryś: Jedność w rodzinach jest bardzo ważna

O odbudowaniu jedności poprzez uświadomienie sobie wspólnego korzenia, mówił podczas porannej Eucharystii arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. sprawowanej w kaplicy domu biskupiego. W dzisiejszych rozważaniach zwrócił uwagę na to, że Pan Jezus objawia się jako „nowa różdżka wyrastająca ze starego pnia”, ale także objawia się jako „nasz korzeń”.

Żeby doświadczyć zbawienia jesteśmy wezwani, aby patrzyć w przyszłość, ale także w przeszłość. Bóg do nas przychodzi z przyszłości, ale także z przeszłości. Bóg jest dla nas nowością, ale jest także korzeniem – powiedział kapłan. Dalej duchowny podkreślił, że wymiar korzenia ma charakter nie tylko osobisty, ale także wspólnotowy. Pan nas wzywa do odbudowania jedności przez uświadomienie sobie wspólnego korzenia. Arcybiskup podkreślił, że metaforę tę można odnieść chociaż y do kwestii ekumenizmu, ponieważ każdy z Kościołów musi wrócić do korzenia, czyli do Jezusa Chrystusa.

Nasze podziały są miarą tego jak nie jesteśmy zjednoczeni z Jezusem. Kiedy wracamy do najgłębszej komunii z Nim, kiedy wracamy do tego korzenia, to jednocześnie doznajemy wzajemnego zbliżenia do siebie. Im każdy z Kościołów staje się bliższy Jezusa, tym też Kościoły stają się bliższe siebie– mówił.

Reklama
Reklama

Na zakończenie swoich rozważań metropolita łódzki zauważył, że wszelkie nasze relacje w życiu, które się posypały, można odbudować jeśli się wróci do korzeni. Jedność w rodzinach- jakie to jest ważne. Nieraz wiele rzeczy nas dzieli, zapominamy o tym, że mamy wspólne korzenie. Może warto przyjrzeć się także relacjom przyjaźni, które zostały pozrywane i odszukać Boga w tej przeszłości takiej źródłowej, w której byliśmy razem z kimś– dodał kaznodzieja.

SPRAWDŹ: Abp Ryś proponuje dwie formy tegorocznej kolędy

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę