Nasze projekty

Abp Marek Jędraszewski: Człowiek jest powołany do sprawiedliwości oraz miłosierdzia

"Wszyscy nosimy znamiona nieśmiertelności samego Boga. Jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo, i powołani do sprawiedliwości oraz miłosierdzia" - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. ku czci Bożego Miłosierdzia, w kaplicy św. Siostry Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

fot. archidiecezja krakowska/ flickr.com

Na początku Mszy św. głos zabrał kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ks. Zbigniew Bielas. Podziękował arcybiskupowi za przygotowane przez niego rozważania, które zostały wydane w publikacji „Boże, Ojcze Miłosierny, Tobie zawierzamy” i przywitał zebranych biskupów, duchownych, osoby konsekrowane i pielgrzymów.

W homilii arcybiskup powiedział, że człowiek został stworzony na Boże podobieństwo i nosi w sobie obraz nieśmiertelności, sprawiedliwości i miłosierdzia. Odniósł fragment Księgi Mądrości do św. Siostry Faustyny. Jezus jej powiedział przed śmiercią, by zdała się całkowicie na Niego i łączyła swe uczynki z Jego zasługami. Mówił do niej: „Córko moja, chcę się napawać miłością serca twego – miłością czystą, dziewiczą, nieskalaną, bez żadnego przyćmienia. Córko moja, im więcej ukochasz cierpienie, tym miłość twoja ku mnie będzie czystsza”.

PRZECZYTAJ TEŻ: S. Faustyna miała wizję swojej kanonizacji zanim zmarła. „Ujrzałam się naraz w Rzymie i w kaplicy naszej”

Reklama

„Jesteśmy powołani do miłosierdzia”

Arcybiskup odniósł to do słów z Księgi Mądrości: „Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i uznał ich za godnych siebie”. W innym miejscu Chrystus mówił do Faustyny, że dostrzega jej czystą miłość, uniżenie jej duszy i nic nie uchodzi jego uwagi. Autor Księgi Mądrości mówił, że Bóg doświadczył sprawiedliwych jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. Św. Siostra Faustyna wspominała w dzienniczku słowa Jezusa, który mówił ze wszelkie jej nędze są spalane w ogniu Jego miłości, a swym uniżeniem ściąga na dusze morze Jego miłosierdzia. „Wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych” – pisał autor Księgi Mądrości. Jezus mówił także do św. Siostry Faustyny, by była spokojna, bo podoba Mu się w jaki sposób pełni Jego wolę. Święta Siostra Faustyna wspominała także moment, gdy podczas procesji rezurekcyjnej ujrzała Zmartwychwstałego, który powiedział do niej: „Serce Mojego Serca, napełnij się radością”.

Wszyscy nosimy znamiona nieśmiertelności samego Boga. Jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo, i powołani do sprawiedliwości oraz miłosierdzia – podkreślił metropolita. Na zakończenie dodał, że zebrani proszą Boga, by spojrzał na świat w swym nieskończonym miłosierdziu.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę