Abp Guzdek do żołnierzy, którzy strzegą granicy: jestem wdzięczny za wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny

"Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” - napisał abp Józef Guzdek, metropolita białostocki i administrator apostolski Ordynariatu Polowego, do żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą granicy z Białorusią.

Fot. episkopat.pl

Abp Guzdek wyraził wdzięczność żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę w strefie objętej stanem wyjątkowym z powodu kryzysu migracyjnego. Jak podkreślił, „sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta”, a żołnierze i funkcjonariusze każdego dnia mierzą się z wyzwaniami.

„Jestem wdzięczny za wasz profesjonalizm, a także za każdy przejaw współczucia i gest pomocy okazywany migrantom” – napisał administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Abp Guzdek wyraził wdzięczność „za wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny, patriotyczną postawę i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczpospolitej” oraz zapewnił, że wraz z księżmi kapelanami będzie modlił się w intencji żołnierzy, funkcjonariuszy oraz ich rodzin.

Reklama

„Tylko wspólnymi siłami będziemy w stanie zdać egzamin w sytuacji kryzysu” – napisał abp Guzdek.

„Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę”

Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, abp Guzdek zachęcił do modlitwy w intencji zmarłych z rodzin żołnierzy i funkcjonariuszy, a także poległych w obronie Ojczyzny i tych, którzy pełnili służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa.

Przeczytaj również

„Moje myśli w tych dniach będą przy rodzinach żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy już odeszli na wieczną wartę. Niech Wam Bóg błogosławi w służbie pełnionej dla dobra Ojczyzny i społeczeństwa” – napisał arcybiskup.

Reklama

List arcybiskupa umieszczono na stronie internetowej Ordynariatu Polowego oraz przesłane do kapelanów pełniących posługę duszpasterską w kraju i na misjach pokojowych.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę