Nasze projekty

Abp Guzdek apeluje o szacunek dla wojska, Straży Granicznej i Policji. „Oby docenienie służby i poświęcenia nie było spóźnione”

„Z niepokojem słuchamy wypowiedzi uderzających w dobre imię i honor żołnierza Wojska Polskiego” - napisał abp Józef Guzdek. Metropolita białostocki i administrator apostolski Ordynariatu Polowego w specjalnych przesłaniach podziękował żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej oraz Policji za ofiarność w służbie. Zapewnił też o wsparciu duchowym.

Fot. episkopat.pl

Pamięć i wdzięczność

Abp Guzdek przypomniał, że 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość, a kolejne lata, m.in. wojna polsko-bolszewicka były „zmaganiem się o umocnienie granic Rzeczypospolitej”.

„Wszystkim, którzy przelewali krew i oddawali życie w tamtym czasie należą się pamięć i wdzięczność. Ich wyrazem są modlitwa, zapalone znicze na mogiłach poległych i zmarłych oraz kwiaty złożone w miejscach upamiętniających walkę o suwerenność naszej Ojczyzny” – napisał abp Guzdek.

Pełna poświęcenia służba

W swoim liście wskazał, że w tym roku atakowana jest wschodnia granica Rzeczypospolitej. Wyraził wdzięczność żołnierzom oraz funkcjonariuszom, którzy „wypełniając wojskową przysięgę z narażeniem zdrowia i życia, strzegą suwerenności naszych granic”.

Podkreślił, że dziękuje „za ofiarność w służbie” oraz „świadomość trudnej sytuacji migrantów, wykorzystywanych przez reżim białoruski”. Podziękował także rodzinom, które wspierają żołnierzy i funkcjonariuszy „w niebezpiecznej, pełnej poświęcenia służbie dla Polski, dla Europy, dla świata”.

Apel o szacunek

Metropolita białostocki zaapelował o obronę dobrego imienia polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Jak czytamy w liście „niepokój budzą wypowiedzi uderzające w dobre imię i honor żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej”.

Reklama

„Wszyscy powinniśmy pamiętać, że »za późno« to jedno z najtragiczniejszych stwierdzeń, niejednokrotnie wypowiadanych z poczuciem wstydu i świadomością zaniedbania. Oby nie były spóźnione działania w obronie naszych granic, oby nie było spóźnione docenienie Waszej służby i poświęcenia dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Rzeczypospolitej” – napisał.

Na koniec zapewnił o swojej modlitwie i wsparciu duchowym. Przesłanie zostało zamieszczone na stronie internetowej Ordynariatu Polowego i trafiło do kapelanów Ordynariatu Polowego oraz kapelanów Policji.

os, KAI / Stacja7

Reklama

POLECAMY: Przy granicy białoruskiej powstaną Namioty Nadziei. „Miejsce spotkania i uzyskania koniecznej pomocy”

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę