Nasze projekty

Abp Gądecki zaprasza na uroczystości ku czci Maryi na Jasnej Górze. „Jest polskim charyzmatem”

W uroczystość NMP Królowej Polski na Jasnej Górze będzie celebrowana uroczysta msza święta z udziałem polskiego episkopatu.

fot. Episkopat News/flickr.com

Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w głównych obchodach uroczystości NMP Królowej Polski u tronu Jasnogórskiej Pani. To tam dokonywały się najważniejsze wydarzenia i akty religijne Kościoła w Polsce – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zapraszając na uroczystości na Jasnej Górze, które odbędą się 3 maja.

Przypominając, że NMP Królowa Polski jest główną Patronką Polski, przewodniczący KEP przywołał słowa bł. Stefana Wyszyńskiego: „Maryja jest polskim charyzmatem i to na Niej trzeba budować przyszłość Ojczyzny”.

Abp Gądecki zachęcił, aby tego dnia być razem, „także w swoich lokalnych wspólnotach i rodzinach – łącząc się duchowo z polskim Episkopatem modlącym się tego dnia na Jasnej Górze”.

Reklama

Niech Matka Boża Królowa Polski wyprasza naszej Ojczyźnie i nam wszystkim potrzebne łaski, a przede wszystkim pokój dla całego świata – życzył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. w uroczystość NMP Królowej Polski na Jasnej Górze będzie sprawowana o godz. 11:00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, który wygłosi również homilię.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę