Abp Gądecki spotkał się z ukraińskimi kobietami. „Okazują swą ogromną determinację i siłę”

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski i całej Polski witam Was wszystkich, którzy przybyliście tutaj"– mówił do kobiet z dziećmi abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z uchodźcami wojennymi na obiedzie z okazji dnia kobiet.

fot. Archidiecezja Poznańska/Twitter.com

Chcemy wyrazić wdzięczność uchodźcom, że wybrali Poznań, chcemy powiedzieć, że Kościół katolicki widzi ich chętnie, że staramy się pomóc w miarę naszych możliwości tym, którzy przybyli, a także tym, którzy pozostali na miejscu – mówi KAI abp Gądecki.

Jak zaznacza metropolita poznański, jego wizyta jest symboliczna, bo święto kobiet w Ukrainie jest ważne. W sytuacji kryzysowej to właśnie kobiety okazują swą ogromną determinację i siłę – mówi metropolita poznański.

Abp Gądecki wręczył kobietom ukraińskim kwiaty, a jedna z dziewczynek – w odpowiedzi na życzenia – wyrecytowała po ukraińsku wiersz o obrońcach Ojczyzny.

Reklama
Reklama

Spotkanie odbyło się w domu głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, gdzie schronienie znalazło pięćdziesięciu uchodźców wojennych. Metropolita poznański zapowiedział, że także w domu arcybiskupim wkrótce zamieszka rodzina ukraińska.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę