Nasze projekty

Abp Gądecki o rezolucji Europarlamentu: ideologia bierze górę nad rozumem

"Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem" - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski po przyjęciu przez Parlament Europejski raportu Maticia, który określa aborcję prawem człowieka.

Fot: Flickr.com/Episkopatnews

Eurodeputowani głosowali w sprawie raportu podczas czwartkowej sesji plenarnej w Brukseli. Dokument poparło 378 posłów, przeciwko głosowało 255, a 42 wstrzymało się od głosu.

“Wyrażam głęboki smutek po rezolucji Europarlamentu, w której wzywa się do zapewnienia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych. Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem” – napisał na Twitterze abp Gądecki.

Aborcja jako „podstawowa opieka zdrowotna”

Głosowanie miało miejsce dwa dni przed audiencją papieża Franciszka dla przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, włoskiego polityka centrolewicowego, Davida Sassoli.

Przyjęty raport określa aborcję jako „podstawową opiekę zdrowotną” i stara się przedefiniować klauzulę sumienia jako „odmowę leczenia”.

Zatwierdzony dokument stwierdza, że naruszanie „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych” jest „formą przemocy wobec kobiet i dziewcząt”. Wcześniej eurodeputowani odrzucili dwie próby zablokowania kontrowersyjnego raportu.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę