Nasze projekty

500 dni do ŚDM. Młodzi krakowianie napisali list do papieża

Z okazji drugiej rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra i na 500 dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży, młodzi zaangażowani w przygotowania do tego wydarzenia napisali telegram do Ojca Świętego, w którym zapewniają go o modlitwie w jego intencji. Podpisy pod listem będą zbierane dziś pod Papieskim Oknem na Franciszkańskiej 3.

Reklama

„Spotykamy się w miejscu, które na rozmowy z młodymi wybrał sobie inicjator i patron Światowych Dni Młodzieży św. Jan Paweł II. Z tego Okna błogosławił naszym dziadkom i rodzicom, stąd patrzy na nas dzisiaj. Mamy nadzieję, że i z Tobą, Drogi Ojcze, niebawem się tutaj spotkamy” – piszą młodzi.

 

Krakowianie dziękują papieżowi Franciszkowi za zaufanie, a także za to, że towarzyszy młodym w przygotowaniach do ŚDM 2016, podążając z nimi drogą Błogosławieństw i ucząc, że są one najlepszą receptą na szczęśliwe życie. „Boży raban chcemy robić wraz z Tobą!” – zapewnia młodzież.

Reklama
Reklama

 

Na zakończenie autorzy telegramu piszą: „Kraków św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, nasz Kraków, jest także Twoim Krakowem! Z radością czekamy na spotkanie z Tobą i naszymi przyjaciółmi z całego świata!”.

 

Reklama
Reklama

List do papieża Franciszka będzie można podpisać dziś pod Papieskim Oknem na Franciszkańskiej 3, gdzie młodzi zgromadzą się w samo południe, by modlić się w intencji Ojca Świętego oraz o dobre przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. O 15.00 na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się flash mob zorganizowany przez Stowarzyszenie GPS Kalwaria Zebrzydowska i pomysłodawców akcji promującej ŚDM „Busem do marzeń”.


md / Kraków

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę