300 tys. złotych i 5 samochodów z darami. Łódzki orszak kolędowy wsparł potrzebujących

Podczas dwutygodniowej akcji "OrszakwŁodzi Challenge, zainicjowanej przez abp. Grzegorza Rysia kolędą "A wczora z wieczora", zebrano 300 tys. złorych oraz 5 samochodów ciężarowych z darami dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci oraz łódzkiego domu samotnej matki.

fot. Archidiecezja Łódzka

Mimo że pandemia pokrzyżowała plany tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, to nie został on odwołany, ale zorganizowany w zmienionej formie, który zjednoczył wielu ludzi i wspomógł najbardziej potrzebujących. Podczas dwutygodniowej internetowej akcji #OrszakwŁodzi Challenge, którą rozpoczął kolędą „A wczora z wieczora” abp Ryś nominowani do wspólnego kolędowania podejmowali wyzwanie i dzieli się swoim darem serca. Dzięki temu udało się zebrać blisko 300 tyś. złotych, które zostały przekazane dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Z zebranych datków zostanie zakupiony niezbędny specjalistyczny sprzęt do ratowania dzieci.

ZOBACZ: Abp Ryś w góralskim stroju śpiewa kolędę „A wczora z wieczora”

W tym samym czasie archidiecezji łódzkiej zorganizowano zbiórkę artykułów dziecięcych, które wierni mogli przynosić w specjalnie przygotowanych torbach do żłóbków w swoich parafiach. Zapełniono nimi 5 samochodów ciężarowych, które trafiły do łódzkiego Domu Samotnej Matki, gdzie posługują Siostry Antoniaki.

Reklama

Podczas mszy w łódzkiej katedrze, poprzedzającej tegoroczny Orszak Trzech Króli, który polegał na rozwiezieniu zebranych darów abp Ryś zwrócił uwagę wiernych na fakt, że „każdy niesie dar, taki na jaki go stać!”

Każdy przekazuje ten dar Jezusowi, który do nas mówi: kto przyjmuje jedno z tych dzieci w moje imię, mnie przyjmuje! Kto przyjmuje jedno z tych dzieci – to jest słowo, które otwiera na obietnicę – tym którzy je przyjęli dało moc, aby się tali dziećmi Bożymi. Ci wszyscy, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu niech to wiedzą! Właśnie dla tego, że przyjęli Jezusa w małym dziecku – potrzebującym dziecku, mają obietnicę wy wszyscy urodziliście się z Boga. Pan się objawił się wśród nas jako miłosierdzie i trudność przemienił w szansę! – zaznaczył metropolita.

Łódzki orszak miał charakter ekumeniczny, ponieważ abp Ryś zaprosił do udziału w nim bp. Jana Cieślara – biskupa Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego oraz bp. Marka Izdebskiego – biskupa Kościoła Ewangelicko Reformowanego w RP.

Reklama

Pan się objawił wśród nas w tym trwającym Orszaku też jako pokój, jako jedność między braćmi. Jestem wdzięczny obydwu księżom biskupom, bo wzięli udział w tym Orszaku. Każdy z nich wykonał swój śpiew, każdy z nich wyłożył swój dar, i każdy z nich uruchomił innych ludzi. To sprawiło, że ten nasz Orszak, który mamy w Łodzi jest też Orszakiem ekumenicznym! Pan się objawił w miłości. Pan się objawił w miłosierdziu i Pan się objawił w pokoju! To nie są pomysły, które się rodzą z ludzi, to są pomysły, które się rodzą z Ducha Świętego. To jest Pan, który się objawia i trudność przekształca w szansę! – podkreślił metropolita łódzki.

Na koniec abp Ryś zwrócił się do uczestników liturgii, że ten „orszak powinien stać się postawą życiową”. Pozwalam się Bogu używać, kiedy objawia się jako miłosierdzie. Pozwalam się Bogu używać, kiedy chce się objawiać jako pokój, pojednanie i jedność. I wtedy, kiedy On się objawia z całą mocą, to ufamy, że Kościół, że Ewangelia jest przed nami i wszystkie ludy przyjdą do światła, które jest z Pana – zakończył.

Po mszy trzej królowie – trzej księża biskupi – wyruszyli w samochodowym Orszaku do Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa, gdzie przekazano dary zebrane przez czas trwania tegorocznego #OrszakwŁodzi.

kh/archidiecezja.lodz.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę