Nasze projekty

12-latek uratował rodzinę z pożaru

Kilkuosobowa rodzina z Dąbrówki k. Aleksandrowa Łódzkiego straciła w pożarze dom. Ranny został 12-letni Dawid, który uratował z płomieni młodszą siostrę oraz pomógł wyjść na zewnątrz mamie i cioci.

Do pożaru doszło we wtorek, 25 września. 7-osobowa rodzina straciła cały swój dobytek. Według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną była wada instalacji elektrycznej. Podczas wybuchu pożaru w mieszkaniu przebywały cztery osoby: matka i jej dwoje dzieci: 12-letni chłopiec i 8-letnia dziewczynka oraz schorowana ciocia.

Dzięki bohaterskiej postawie 12-letniego Dawida wszyscy mieszkańcy bezpiecznie opuścili dom. Jak podaje portal diecezja.radom.pl chłopiec wyskoczył przez okno, obiegł dom i z zewnątrz wybił szybę w pokoju, w którym były uwięzione mama z córką i niepełnosprawną starszą ciocią. Uratował 8-letnią siostrę i pomógł wyjść z domu mamie i cioci.

Ratując siostrę i pozostałych członków rodziny Dawid został ranny. Dzięki jego odwadze ocalała cała rodzina. – Na co dzień Dawid jest “urwisem”, bardzo żywym i wrażliwym chłopcem. Podczas pożaru zachował się heroicznie. – opowiada proboszcz tamtejszej parafii, ks. Grzegorz Wójcik.

Reklama
Reklama

Cała parafia i gmina jest zaangażowane są w odbudowę domu, aby przed zimą umożliwić rodzinie zamieszkanie w nim. Caritas uruchomiła specjalne konto na zbiórkę środków finansowych. Środki te będą przekazane na pokrycie kosztów budowy domu mieszkalnego oraz wyposażenie. Przekażemy także materiały budowlane mówi ks. Dariusz Kowalczyk, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Wpłat można dokonywać na poniższe konto:

Przeczytaj również

  Caritas Diecezji Radomskiej
  ul. Kościelna 5; 26-604 Radom

  Reklama
  Reklama

  nr konta: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757

  z dopiskiem celu szczegółowego:
  „Wroniszewscy – Dąbrówka”


  Stacja7/ot

  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę