Nasze projekty

Wystawa „Śladami Jezusa” już otwarta w Częstochowie

Aby umożliwić tysiącom Polaków pielgrzymujących w wakacje na Jasną Górę zobaczenie niezwykłej wystawy multimedialnej "Śladami Jezusa", studio Tenegent przeniosło ją z Warszawy do Częstochowy. Jest otwarta obok jasnogórskiego Domu Pielgrzyma.

Reklama

Wystawa próbuje odtworzyć Jerozolimę z czasów Męki Pańskiej, używając zarówno technik multimedialnych, jak i replik pamiątek z tego czasu zbawienia. Stoją za nią twórcy znanego filmu „Miasto ruin” czy animacji historycznej „Niezwyciężeni” czyli studio Tenegent specjalizujące się w opowiadaniu historii w formie filmów, wystaw i branded content.

– Za pomysłem wystawy stały m.in moje osobiste przeżycia z 2014 r. gdy odbywałem pieszą pielgrzymkę po Ziemi Świętej. Mimo, że najbardziej czekałem na nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu, gdy już tam wszedłem trudne realia świątyni czyli hałas, tłum pielgrzymów, przeszkadzały w odpowiednim przeżyciu obecności w tym świętym miejscu – opowiadał Krzysztof Noworyta, jeden z menedżerów Studia oraz pomysłodawca wystawy tuż przed jej otwarciem w Warszawie.

Wystawa działała przed Świątynią Opatrzności w stolicy od 29 marca do 6 czerwca. W tym czasie odwiedziły ją tłumy warszawiaków, a wielu z nich zostawiło swoje opinie w Księdze Gości. „Jestem pod ogromnym wrażeniem. Tego nie da się wyrazić słowami” – napisała p. Leontyna. „Bogu Niech będą dzięki za to miejsce, które tak bardzo przybliża nam czasy Jezusa, […] było odbierać dźwięki i obrazy z małym dreszczykiem. Bóg zapłać osobom tworzącym to dzieło i opiekunom, darczyńcom” – pisał p. Joanna.

Reklama

Teraz twórcy mają nadzieję, że wystawa pomoże również pielgrzymom modlącym się na Jasnej Górze w przeniesieniu się duchowym do Jerozolimy.

Wystawa złożona z multimedialnych sal umożliwia odwiedzającemu zanurzyć się w realia i atmosferę kolejnych wydarzeń Triduum Paschalnego: biczowania, drogi krzyżowej, ukrzyżowania, śmierci, złożenia do grobu, Zmartwychwstania oraz rozwoju chrześcijaństwa.

Reklama

Do oddania atmosfery tych wydarzeń wykorzystano spektakularne animacje komputerowe, repliki unikalnych eksponatów, poruszającą muzykę oraz zapachy. Klimat bliskowschodniego świata szczególnie oddaje zaś aramejski śpiew w wykonaniu syryjskiej artystki na uchodźctwie w Polsce – Mirny Kbbeh. Całości dopełnia głos Piotra Fronczewskiego w roli narratora niezwykłej opowieści.

Suma tych wszystkich środków powoduje, że zwiedzanie wystawy ma charakter przeżycia i jest podróżą w czasie.

Wystawę „Śladami Jezusa” można w Częstochowie podziwiać do 27 października. Jest otwarta codziennie. Zwiedzanie wystawy odbywa się w turach co 10 min. i trwa około 45-60 minut.

Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym wydarzenia.

 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę