„Weekend w klasztorze”. Sprawdź, czy zakon to Twoje powołanie

Bracia Mniejsi Kapucyni z Warszawy zapraszają na "Weekend w klasztorze" mężczyzn, którzy rozeznają swoje powołanie. Rekolekcje odbędą się w dniach 24-26 lipca w Warszawie.

Reklama

„Weekend w klasztorze” to wydarzenie skierowane do mężczyzn, którzy pragną doświadczyć Pana Boga pochylając się nad Słowem Bożym, aby rozeznać czy Bóg powołuje ich do życia w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów.

Jak wyjaśnia br. Dawid Napiwodzki w Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów tego typu spotkania organizowane są w miarę regularnie, raz w miesiącu, w różnych klasztorach prowincji. Przyznaje też, że w czasie trwającej epidemii było to dość utrudnione. – Spotkania te pozwalają to uczestnikom zobaczyć życie Kapucynów w różnych klasztorach oraz doświadczyć ich różnych posług. Zazwyczaj w takich spotkaniach bierze udział do kilku osób, to pozwala zachować ich rekolekcyjny charakter, w duchu lectio divina – mówi br. Dawid.

Plan „Weekendu w klasztorze” podyktowany jest planem dnia, jaki mają bracia. Uczestnicy biorą udział w modlitwach brewiarzowych z braćmi z danej wspólnoty (jutrznia, modlitwy południowe, nieszpory), w Eucharystii. Jest też czas na pochylenie się nad Słowem Bożym, trwanie w ciszy i adoracji przed Najświętszym Sakramentem, ale także na spowiedź i rozmowę z braćmi. Ponadto uczestnicy wspólnie z braćmi spożywają posiłki i pomagają w niektórych posługach, np. w Warszawie przy kuchni dla ubogich.

Reklama
Reklama

Jak piszą na swoim fanpage’u kapucyni, ten czas to wyjątkowa okazja do tego, żeby poznać ich w codzienności. Jest to też czas na osobistą modlitwę, wyciszenie i doświadczenie Pana Boga. Chętni na „Weekend w klasztorze” proszeni są o kontakt telefoniczny (797907131) lub przez maila: [email protected]

os/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę