Nasze projekty

Muza Dei zaprasza na Kongres Kultury Polskiej

Stowarzyszenie Muza Dei zaprasza na wyjątkową konferencję, która odbędzie się 9 października 2019 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kongres Kultury Polskiej – Kultura Jutra będzie przestrzenią do spotkania dla ludzi związanych z szeroko rozumianą kulturą.

Reklama

Gośćmi konferencji będą m.in. Premier Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, Rafał Wiśniewski – dyrektor Narodowego Centrum Kultury, Piotr Mazurek doradca Wicepremiera Piotra Glińskiego, Dariusz Kowalski – aktor i reżyser, o. Andrzej Bujnowski OP – duszpasterz środowiska muzyki chrześcijańskiej w Polsce, Jan Pospieszalski – muzyk, dziennikarz i publicysta, a także Dominika Chorosińska – aktorka teatralna i filmowa.

Podzielone na panele tematyczne spotkania będą doskonałą okazją, by pochylić się nad przyszłością kulturalną Polski. Zastanowimy się jak budować zdrowy i silny naród oraz jak tworzyć synergię twórców i promotorów kultury z instytucjami publicznymi. Nie zabraknie również zagadnień związanych z wiarą, edukacją, patriotyzmem i wychowaniem – mówi Andrzej Dubiel ze Stowarzyszenia Muza Dei. 

Dodaje, że głównym celem Kongresu będzie „stymulacja różnych środowisk do zaszczepienia kultury definiowanej przez trzy wyznaczniki: Prawda, Dobro, Piękno”.

Reklama
Reklama

Program konferencji oraz szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: www.kongreskulturypolskiej.pl oraz na kanałach @kulturajutra w mediach społecznościowych.

ad, Mat. Pras./Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite