Nasze projekty

Kto śpiewa, modli się podwójnie! X Koncert Uwielbienia w Opolu

20 czerwca, w wigilię uroczystości Bożego Ciała, Osiedle Armii Krajowej w Opolu zamieni się w Wielkie Ognisko Modlitwy z niezwykłą muzyką w tle. Inicjatywa ta już od 10 lat łączy tysiące młodych z całej diecezji opolskiej.

Reklama

“Jeśli kto miłuje, ten śpiewa” – słowa św. Augustyna tłumaczą, jak dzięki śpiewom wychwalającym Boga możemy wiele zyskać. Śpiew jednoczy, buduje wspólnoty, a wspólna modlitwa poprzez śpiew ma niesamowitą siłę – przekonują organizatorzy w zaproszeniu na wydarzenie. Stoją za nim Duszpasterstwo Akademickie „Resurrexit” oraz radio DOXA FM i Odnowa w Duchu Świętym diecezji opolskiej.

Celem Opolskiego Koncertu Uwielbienia jest jednoczenie się w modlitwie wszystkich młodych ludzi z całej diecezji. Modlitwę tradycyjnie poprowadzą muzycy Opolskich Wieczorów Uwielbienia, w towarzystwie Chóru Corpus Christi, który tworzą uczestnicy Warsztatów Uwielbienia.
Wspólny śpiew uwielbienia Boga rozpocznie się o godz. 19:00 w sakramencie Eucharystii.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ks. bp Andrzej Czaja, Ordynariusz Diecezji Opolskiej. Wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tej modlitwie osobiście, mogą jej słuchać podczas transmisji na żywo prowadzonej na antenie radia Doxa 107,9 FM. Retransmisje będzie można obejrzeć w TVP3 Opole.

Reklama

Więcej informacji na http://www.koncertuwielbienia.pl/

 

Reklama

 

dj/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite