Nasze projekty

Kraków: 21 czerwca kolejna modlitwa za zranionych w Kościele

Już w niedzielę 21 czerwca odbędzie się w Krakowie kolejna modlitwa za osoby zranione przez ludzi Kościoła. - Chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli - piszą pomysłodawcy inicjatywy.

Reklama

Spotkanie będzie miało miejsce w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, Rozpocznie się o godz. 18 Mszą św. w intencji zranionych w Kościele katolickim, podczas której homilię wygłosi ks. dr Piotr Studnicki, Kierownik Biura Delegata Komisji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Bezpośrednio potem modlitwę w intencji zranionych poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. Po modlitwie odbędzie się spotkanie z Ewą Kusz – psychologiem. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

Modlitwa za zranionych w Kościele to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, „przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech”.

Przez nasze spotkania organizowane raz na kwartał chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli.

Reklama
Reklama

napisali w zaproszeniu.

Spotkania odbywają się od czerwca ubiegłego roku raz na kwartał. Obecne spotkanie będzie piątym z kolei. Będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite