Nasze projekty

Kongres Europa Christi – program szczegółowy

Sześć miast Polski, fascynujące zagadnienia, ciekawi goście z różnych dziedzin życia – tak zapowiada się II Kongres ruchu Europa Christi, który potrwa od 14 do 22 października.

Reklama

W ramach Kongresu odbędzie się osiem sesji, każda poświęcona innemu tematowi i każda w innym miejscu. Myślą przewodnią będzie w tym roku: „Wizja Europy w ujęciu Jana Pawła II”.

I tak w Warszawie 15 października na UKSW goście będą mówić o Kościele w Europie, zaś 20 października o rodzinach jako sile Europy. 18 października w auli Senatu RP odbędzie się sesja poświęcona rechrystianizacji Europy.

Na uwagę zasługuje szczególnie sesja VII, która się odbędzie w Częstochowie 22 października a będzie poświęcona chrześcijańskim aspektom przedsiębiorczości. 

Reklama

„Europa Christi” to nazwa Ruchu, który od kilku lat podejmuje sprawę dotyczącą wielkich zagrożeń dla Europy, jej tożsamości i kultury, który była kształtowana przez ponad 2 tys. lat przez wiarę chrześcijańską, szczególnie przez Ewangelię i Dekalog.

Europa jest dziś chora i zagrożona odejściem od wartości podstawowych, ateizmem, neomarksizmem, nihilizmem i hedonizmem. Widzimy także ogromne zagrożenie powodowane islamem. O tych niebezpieczeństwach mówił wiele św. Jan Paweł II. Dlatego pragniemy przypomnieć jego świętą postać i nauczanie. Chcemy również, żeby Papież Franciszek włączył św. Jana Pawła II do grona świętych Patronów Europy pisze ks. Ireneusz Skubiś, moderator Ruchu “Europa Christi”.

Oto szczegółowy program Kongresu:

Reklama

14.10, g. 21 – Częstochowa – Apel Jasnogórski i otwarcie Kongresu
15.10, g. 11 – Warszawa, Aula im. Jana Pawła II UKSW sesja I „Kościół w Europie”
16.10, g. 15:30 – Rzeszów, Arena Jasionka „Jan Paweł II patronem Europy”
17.10, g. 9:00 – Lublin, aula KUL, „Prawo a wartości w Europie”
18.10, g. 11 – Warszawa, Senat RP „Rechrystianizacja Europy”
19.10, g. 9:00 – Łódź, Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania, Aula Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego „Europa męczenników”
20.10, g. 11 – Warszawa, Aula UKSW, „Silna rodzina siłą Europy”
22.10, g. 10 – Częstochowa, „Ekonomia w kontekście Europa Christi”
22.10, g. 10 – Kraków, sanktuarium św. Jana Pawła II, Msza św. na zakończenie Kongresu

Nawiązując do podejmowanych przez Stację7 tematów prowadzenia biznesu w duchu chrześcijańskim, polecamy uwadze naszych Czytelników zwłaszcza sesję VII, która odbędzie się w redakcji tygodnika „Niedziela” w Częstochowie ostatniego dnia Kongresu. Oto jej szczegółowy program:

„Ekonomia w kontekście Europa Christi”

Reklama

22 października, Częstochowa, Start godz. 10:00

Wykłady:

Red. Włodzimierz Rędzioch – „Św. Jan Paweł II patronem Europy. Świadectwo rzymskiego korespondenta Tygodnika Katolickiego «Niedziela»”

Ks. Grzegorz Piątek SCJ, Duszpasterz Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT – „Indywidualny i społeczny wymiar odpowiedzialności przedsiębiorcy”

Ks. dr Przemysław Król SCJ, Moderator Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT – „Sprawiedliwość proceduralna – o nową jakość w relacji przedsiębiorcy z administracją podatkową”

Dr Henryk Siodmok, Prezes Zarządu Grupy ATLAS – „Sprawiedliwe podatki w duchu chrześcijańskim”

Adam Abramowicz, Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców – „Sprawiedliwe podatki – propozycja nowego systemu podatkowego dla Polski”

Dr Remigiusz Piłat, Właściciel i Redaktor Naczelny magazynu-gospodarczo-finansowego „Capital Magazyn” – „Kapitał narodowy fundamentem chrześcijańskiej Europy”

Stefan Kawalec, Prezes Zarządu Capital Strategy – „Wspólna waluta zagrożeniem dla współpracy narodów i państw w ramach Unii Europejskiej”

Tomasz Grzelak, Prezes Zarządu Hatrans – „Polskie firmy rodzinne – ostoja tradycyjnych chrześcijańskich wartości a problemy sukcesji pokoleniowej”

Wszystkich konferencji będzie można wysłuchać w Auli Tygodnika „Niedziela” (Częstochowa, Al. 3 maja 12). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10. Udział w sesji jest BEZPŁATNY, konieczna jest jednak rejestracja (liczba miejsc jest ograniczona). Zachęcamy do zapisania się przez poniższy formularz!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę