Nasze projekty

Gdańsk: Katolicy Na Ulicy 2016

“Jezus źródłem Miłosierdzia” to hasło wydarzenia ewangelizacyjnego Katolicy Na Ulicy 2016, które odbędzie się na Długim Targu w Gdańsku w Uroczystość Bożego Ciała. Temat tegorocznej edycji związany jest z obchodami roku Miłosierdzia Bożego ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

Reklama

Dotknij Miłosierdzia na Długim Targu w Gdańsku
Gdańsk, Długi Targ
26 maja (czwartek), godz. 16.30 – 21.00

„Miłosierdzie człowieka – nad jego bliźnim, a miłosierdzie Pana nad całą ludzkością”. (Syr 18,13)

 

Reklama

– To spotkanie chcemy skierować do wszystkich osób, nie tylko cierpiących, samotnych i wykluczonych. Wierzymy w to, że Jezus chce dotykać ludzkich serc miłosierdziem przez głoszone słowo, pieśni, konferencje, świadectwa przemienionego życia, w trakcie naszego spotkania na Długim Targu – mówi ks. Andrzej Niemcewicz, koordynator tegorocznej edycji Katolicy Na Ulicy i dodaje – Pragniemy realizować przykaz Jezusa do św. siostry Faustyny „Mów światu całemu o moim miłosierdziu” w tym szczególnym czasie. Nawiążemy również do obchodów 1050-lecia chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

W tym roku na spotkaniu na gdańskiej starówce będzie prowadzony festyn ewangelizacyjny, podczas którego zagra zespół “Jeszcze raz”, odbędą się pantomimy, tańce, świadectwa życia, konkursy i zabawy dla całych rodzin oraz prezentacja dzieł miłosierdzia realizowanych w Kościele na terenie naszej archidiecezji. Tradycyjnie zostanie odtańczony Polonez, który stał się już stałym elementem tego wydarzenia,  a w drugiej części “Wieczór Uwielbienia” poprowadzi zespół Kuby Kornackiego “Kanaan” w składzie: Cezary Paciorek, Grzegorz Nadolny, Maciej Afanasjew, Grzegorz Lewandowski oraz Mateusz Otczyk. Ponadto z zespołem śpiewają: Małgorzata Kornacka, Paulina Grochowska oraz Oksana Terefenko.

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 17 lat. W  1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna. Od tego momentu wpisała się ona na stałe w trójmiejskie wydarzenie kulturalno-ewangelizacyjne. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”.

Reklama

Program imprezy ewangelizacyjnej – „Katolicy Na Ulicy”


16.30 – 18.30 – Festyn ewangelizacyjny

 

  • zespół „Jeszcze raz”, tańce, pantomimy ewangelizacyjne, świadectwa życia, zabawy i konkursy dla całych rodzin
  • Ta część została podzielona na 4 półgodzinne bloki, prezentujący Boże Miłosierdzie w następujących kontekstach:
  1. daru życia
  2. chrztu świętego – nawiązanie do 1050 – lecia Chrztu Polski
  3. Jezusa Chrystusa, który daje nam nowe życie
  4. dzieł Miłosierdzia, które są obecne w diecezji, a do których jesteśmy zaproszeni

18.30 – 19.00 Polonez

Reklama

19.15 – 20:30 Wieczór Uwielbieniazespół „Kanaan”

20.30 – 21.00 Modlitwa za miasto i zakończenie

W czasie całej imprezy będzie odbywała się ewangelizacja bezpośrednia.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite