Nasze projekty
fot. mat. prasowe Muza Dei

Dwa Narody Jeden Duch – polsko-ukraiński koncert charytatywny dla potrzebujących rodzin

Już 22 kwietnia w Czeladzi, odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny z udziałem artystów z Polski oraz Ukrainy. Przyświeca im jeden cel – zgromadzenie funduszy oraz zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki którym ukraińskie rodziny będą mogły budować na nowo bezpieczną codzienność.

Reklama

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Muza Dei, które aktywnie działa na rzecz promowania wartości chrześcijańskich oraz krzewienia silnych więzi rodzinnych. Stowarzyszenie od lat współpracuje z muzykami i artystami, tworząc wyjątkową atmosferę podczas wielu wydarzeń o tematyce chrześcijańskiej. Jednym z nich jest Strefa Chwały Festiwal, odbywający się w Starym Sączu, którego misją jest jednoczenie ludzi z kraju i zagranicy, poszukujących ewangelizacji i duchowych przeżyć.

Pomysł na organizację koncertu charytatywnego był odpowiedzią na cierpienie niewinnych ludzi, a także ich trudną sytuacje ekonomiczną, jak i społeczną. Dla organizatorów wydarzenia, niesienie pomocy oraz okazywanie wsparcia dla narodu ukraińskiego jest misją, którą chcą realizować przez wzgląd na dotychczasowe, wieloletnie doświadczenie i przyjaźń z ukraińskimi artystami. Koncert „Dwa Narody Jeden Duch” to wydarzenie muzyczne połączone z modlitwą o pokój oraz świadectwo wspólnoty i siły obu narodów. Nazwa eventu ma szczególne znaczenie, ponieważ pod tym hasłem artyści z zespołu NEW LIFE’m – będący gośćmi wydarzenia – w latach 2005-2008 przemierzali Ukrainę, grając koncerty oraz prowadząc warsztaty dla uzdolnionej młodzieży. Podczas trasy towarzyszył im również ukraiński zespół Kana Band – będący współtwórcą i organizatorem chrześcijańskich kongresów w Ukrainie.

fot. mat. prasowe Muza Dei

„Podczas tego wyjątkowego koncertu, pragniemy wspólnie modlić się o pokój dźwiękami naszych pieśni”

Wieloletnia współpraca i wzajemny szacunek, budzi poczucie powinności wobec potrzebujących braci i sióstr. Jak opowiada jeden z członków zespołu NEW LIFE’m, Marcin Pospieszalski: Nawiązaliśmy przyjaźnie z wieloma młodymi ludźmi, współpracując przy wielu muzycznych projektach. Podczas tego wyjątkowego koncertu, pragniemy wspólnie modlić się o pokój dźwiękami naszych pieśni. Będziemy razem śpiewać, po Polsku i Ukraińsku, dokładnie tak samo jak przed laty w Ukrainie – kontynuuje – wierzymy, że modlitwa może zmienić bieg historii, skruszyć serca oprawców, dać nadzieję i siłę Ducha.

Reklama

Tym razem oba zespoły wraz z innymi artystami m.in. Agnieszką Cudzich, spotkają się 22 kwietnia w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi, by o godz. 18.30 rozpocząć muzyczno-duchową podróż i zachęcić wszystkich zebranych do wspólnej modlitwy oraz pomocy finansowej dla ukraińskich rodzin. Całość zebranych środków będzie przekazana na wsparcie medyczne i gastronomiczne zarówno dla osób, które zostały w kraju objętym wojną, jaki i tych, które przybyły do Polski w poszukiwaniu lepszego życia i bezpieczeństwa.

Wszystkie osoby pragnące wesprzeć zbiórkę charytatywną, mogą skorzystać z możliwości wpłat online na stowarzyszenie Muza Dei w tytule wpisując: „Darowizna na cele statutowe – Dwa narody jeden Duch” Na numer rachunku 22 1160 2202 0000 0003 8106 054. Więcej informacji na temat zbiórki na stronie >>> TUTAJ>>>.

Stowarzyszenie Muza Dei to nowoczesna organizacja pozarządowa, której nadrzędnym celem jest promowanie tradycyjnych wartości społecznych, m.in. poprzez wspieranie rodzin i małżeństw. W realizacji tego zadania stowarzyszenie dostrzega szansę na rozwój i trwanie cywilizacji życia, a więc bezpieczeństwa, harmonii i stabilności społeczeństwa.

Reklama

Sztandarowym wydarzeniem są rekolekcje Strefa Chwały Festiwal w Starym Sączu, które zrzeszają blisko 800 osób z całej Polski, a także z Niemiec, Belgii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Białorusi czy Ukrainy. Ponadto organizują różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, warsztaty muzyczne, konferencje oraz spotkania profilaktyczne. Wszystkie prowadzone przez nich działania i wydarzenia ukierunkowane są na całe rodziny.

Mat. prasowe Muza Dei, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę