Nasze projekty
Fot. Junior REIS/Unsplash

Podnieś się! I to trzy razy. Czas walki. Zapraszam na Wielki Post!

"Gdy ginie kolega, a potem kolejny, i kolejny, myślisz, że się nie podniesiesz", "Szymek, będziesz mi towarzyszył w chorobie?", "Nikt nie jest gotowy na śmierć bliskich", "Kto dokończy budowę naszego domu?"... Droga Krzyżowa, każdy ma swoją. Czasem jest ona bardziej wyboista, czasem pojawia się na niej krzyż za krzyżem. Jezus daje przykład jak się podnieść i walczyć!

Reklama

O walce wiedzą dużo żołnierze służący na misjach, weterani wojskowi ale też żony, matki i rodziny żołnierzy. Swoją drogę krzyżową przechodzą policjanci, strażacy, straż graniczna i wszystkie służby wspierające ludzi w najcięższych sytuacjach. Często nasza droga splata się z ich ciężką drogą. Często splatają swoje losy z ludźmi na całym świecie, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Stają się wtedy Szymonami, Weronikami, a nawet czasem poczciwym Józefem z Arymatei, któremu pozostaje tylko złożyć w grobie ciało przyjaciela. Podają rękę, dodają otuchy, ratują życie, zapewniają bezpieczeństwo.

Dziś chcą się podzielić swoimi stacjami drogi krzyżowej z nami, by dodać nam otuchy do walki. By nauczyć nas, co to znaczy podnieść się z najbardziej beznadziejnej sytuacji.  Niesamowicie przejmujące rozważania drogi krzyżowej przygotowali oficerowie wojsk lądowych i powietrznych, weterani wojskowi, uczestnicy misji zagranicznych, funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji i sił specjalnych, kapelani wojskowi… Dlaczego dziś chcemy razem z nimi przejść drogę krzyżową?

CZYTAJ: PODNIEŚ SIĘ! Rozważania Drogi Krzyżowej z Wojskiem Polskim

Reklama

Dlatego, że dziś jak nigdy wcześniej w naszym pokoleniu nie mieliśmy tak blisko widma wojny, przemocy, napaści. Kruchość życia, kruchość pokoju i bezpieczeństwa znaliśmy jedynie z historii, dziś przyszło nam żyć w czasach, kiedy wizja utraty świata jaki znamy pojawiła się przed naszymi oczami w bardzo realnej i przerażającej postaci. Ostatnie lata sprawiły, że wiele osób przeżywa także wewnętrzny strach, ból odizolowania, strach przed przyszłością a nawet brak poczucia sensu życia. Ten brak poczucia sensu towarzyszy nam także często z powodu zatracenia najważniejszych wartości, takich jak szacunek i miłość do drugiego człowieka, szczerość, prawda, uczciwość… Zaczęło nam się mylić dobro ze złem. Coraz trudniej podejmować nam nawet walkę miłości z nienawiścią, gniewu z przebaczeniem, pokory z pychą… 

Dziś jak nigdy wcześniej w naszym pokoleniu nie mieliśmy tak blisko widma wojny, przemocy, napaści. Kruchość życia, kruchość pokoju i bezpieczeństwa znaliśmy jedynie z historii, dziś przyszło nam żyć w czasach, kiedy wizja utraty świata jaki znamy pojawiła się przed naszymi oczami w bardzo realnej i przerażającej postaci.

Wielki Post, zwłaszcza w tej chwili naszej historii to szansa na to, by podjąć walkę o duszę, by ją wzmocnić, utwierdzić w Prawdzie. Wielki Post to czas pokrzepienia naszej nadziei, która w niepewnych czasach jest, musi być naszym światłem.

Reklama

Jeśli wykorzystamy ten czas na odbudowę naszej duszy, wtedy nawet w największej beznadziei zacznie pojawiać się światło nadziei, która nigdy nie zawiedzie.

Zapraszam na Wielki Post. Chcielibyśmy w tym roku nasze modlitwy rekolekcyjne, nasze modlitwy podczas piątkowej Drogi Krzyżowej ofiarować w intencji żołnierzy, szczególnie żołnierzy Ukraińskich, którzy walczą i giną w obronie swojej Ojczyzny ale także w obronie naszego bezpieczeństwa. Niech Jezus, który najpiękniej pokazał nam jak przejść drogę krzyżowa, towarzyszy im zawsze, dodaje sił, podnosi i prowadzi do zwycięstwa!

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę