Nasze projekty

Noc Konfesjonałów 2014

Naprzeciw tym, którzy w zabieganiu nie zdążyli w sakramencie pojednania przygotować swego wnętrza na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, po raz kolejny wyszli organizatorzy akcji Noc Konfesjonałów, która odbywać się będzie w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek.

Reklama

www.nockonfesjonalow.pl


 

W zadumie Triduum Paschalnego, w ciszy nocy, w chwili gdy już na bok odkładamy codzienne zajęcia i świąteczne porządki, przychodzi czas na troskę o przygotowanie naszego wnętrza na Rezurekcję. Bez tego właśnie przygotowania wszelkie doczesne starania tracą sens.

Reklama
Reklama

Noc Konfesjonałów 2014

Noc Konfesjonałów organizowana jest od 5 lat. Po raz pierwszy zorganizowano ją, jako lokalną akcję w rocznicę śmierci Jana Pawła II w 2010 r. w kościołach diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Akcja cieszy się tak dużym powodzeniem, że z roku na rok przyłącza się do niej więcej kościołów i kapłanów posługujących w konfesjonałach.

 

Reklama
Reklama

W tym roku w czasie Nocy Konfesjonałów wierni będą mogli spowiadać się w 107 kościołach, w 61 miastach. Patrząc na listę świątyń, które biorą udział w tegorocznej edycji, zobaczymy nie tylko kościoły w dużych miastach, ale także w mniejszych ośrodkach.

 

Na stronie nockonfesjonalow.pl znaleźć można pełną listę kościołów biorących udział w akcji, a po wejściu na zakładkę konkretnej świątyni zobaczymy, w jakich godzinach odbywać się będzie spowiedź.

Reklama

 

Oprócz listy świątyń, organizatorzy przygotowali pomoc w rachunku sumienia również w wersji mobilnej.


nockonfesjonalow.pl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite