Nasze projekty

Krzyczysz, gdy padnie gol? To umiesz chwalić Pana

- Jesteś w stanie krzyczeć, kiedy twoja drużyna zdobędzie gola, a nie jesteś w stanie wyśpiewywać chwałę Panu? - pytał podczas porannej mszy w Domy Świętej Marty, papież Franciszek.

Reklama

Ojciec Święty podkreślił, że taka forma modlitwy nie jest zarezerwowana jedynie dla grup charyzmatycznych. – Nie, modlitwa uwielbienia jest modlitwą chrześcijańską dla nas wszystkich! We Mszy św. każdego dnia, kiedy śpiewamy Święty, Święty… To jest modlitwa uwielbienia: chwalimy Boga za Jego wielkość, bo jest wielki! I mówimy Jemu rzeczy piękne, bo lubimy, by tak się działo – przekonywał papież.

Franciszek – nawiązując do dzisiejszego pierwszego czytania – zachęcił, by wyobrazić sobie Dawida wielbiącego Pana tańcem i jak wspaniale jest oddać się takiej modlitwie. Wskazał również, że warto modlić się słowami Psalmu 24:

 

Reklama
Reklama

"Bramy, podnieście swe szczyty, unieście się odwieczne podwoje, aby mógł wkroczyć Król chwały (…) Pan, dzielny i potężny, On jest Królem chwały".

 


 KAI / redakcja

Reklama
Reklama

Polecamy również artykuł o. Grzegorza Mazura:

 


Uwielbienie – lek na nieskuteczne prośby

 

Reklama

Dla wielu katolików modlitwa uwielbienia pozostaje wciąż nieodkryta. Najpopularniejszą i często jedyną – lub prawie jedyną – praktykowaną formą rozmowy z Panem Bogiem pozostaje modlitwa prośby – od święta przeplatana dziękczynieniem.


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite