Nasze projekty
Aneta Liberacka

Kiedy mai się maj

Najpiękniejszy w roku miesiąc czas zacząć. Znów przyszedł, razem ze swoim cudownym zapachem, kolorem, czarem i pięknem

Reklama

I trudno się nim nie zachwycać i trudno też nie porównywać jego piękna do piękna kobiety. Zwłaszcza, że maj to w Polsce miesiąc Maryjny, czyli miesiąc najbardziej kobiecej z kobiet.

Warto w tym wyjątkowo kobiecym miesiącu zastanowić się jaka jest nasza misja. I gdzie nasza siła. Każda kobieta zadaje sobie pytania: jaka mam być, jaka jest moja rola, jaką mam wybrać dla siebie drogę… Maturzystki, dla których zaczyna się właśnie ważny tydzień, studentki które myślą o tym jak pogodzić swoje przyszłe życie zawodowe z założeniem rodziny, kobiety pracujące, które w codziennym zabieganiu nie mają chwili wytchnienia, by siąść pomyśleć dokąd zmierzają, matki i babcie, których troską jest dobre wychowanie “nowych” ludzi. Nowych pokoleń tak, by były zdolne ustalić w swoim życiu choć jedną wartość ale taką, w którą warto wierzyć i dla której warto przeżyć życie.

Reklama
Reklama

Jak być kobietą dzisiaj i nie dać się zwariować?

Jak myśleć samodzielnie i jak słuchać własnego serca? Jak iść przez życie, żeby wszystko to, co stanowi o naszej kobiecość, pozostało tym, czym miało być w zamyśle. Jak sprawić, by wszystkie cechy, którymi zostałyśmy obdarzone, były przez każdą z nas odkryte i dobrze wykorzystane. Jak pozostać prawdziwą kobietą?

Reklama
Reklama

Bardzo trudna to rola. Szczególnie dziś jest trudno nie dać sobie wmówić, że jedynym naszym prawem, jedyną wolnością, o którą powinnyśmy walczyć jest “dostęp do skutecznych metod kontroli urodzeń”. Kiedy największy skarb jaki mamy, najpiękniejszą możliwość – dar dawania życia nazywa się reprodukcją. Obrażając w ten sposób nie tylko nas, ale i nasze dzieci. Dziś, kiedy próbuje nam się wmówić, że wszystko co mamy do zaoferowania to nasze ciała. Że powinniśmy ciągle je “upiększać”, przerabiać, zmieniać, odmładzać. Kiedy próbuje się dojrzałym kobietom wmawiać, że powinny się bawić, korzystać z powstających przedszkoli i placów zabaw dla dorosłych, zamiast zaprowadzać tam swoje dzieci. Kiedy próbuje się nas oszukać, że na wszystko jest czas. A szczególnie wtedy, kiedy wmawia się nam kobietom, że niczym nie różnimy się od mężczyzn, i że wszyscy jesteśmy samowystarczalni. Nie byłoby kobiet bez mężczyzn. Nie byłybyśmy tak piękne, mądre i kochające gdybyśmy nie mogły przejrzeć się w ich oczach.

Young woman enjoying sunlight in canola field

Reklama

Misja kobiet!

W maju podejmujemy wyzwanie! Misja kobiet! Jaką być kobietą i jak wydobyć z siebie największe pokłady kobiecości? Najlepiej uczyć się od najlepszych. Coś dla Was dziewczyny. Każdego dnia możecie wybrać się razem z nami na majowy spacer z Maryją. Zaprasza Siostra Anna Maria Pudełko. Spacerując dowiemy się skąd brać siłę, pokorę, gdzie czasem ucieka rozwaga i co to znaczy być roztropną. Wiecie skąd wzięły się najlepsze komplementy? Nie ma to jak majowy spacer w dobrym towarzystwie.

Poznacie też Dziewczyny Biblijne, o których z pasją opowiada Siostra Judyta Pudełko w nowym cyklu. Zaczynamy oczywiście od Ewy. Dowiemy się wreszcie dlaczego wszystkiemu winne są kobiety.

Ciekawe dziewczyny, wojowniczki, kapłanki, kury i zwykłe kobiety takie jak my – pisze o nich Alina Petrowa- Wasilewicz. Cała prawda o tym czy kobiety to naprawdę słaba płeć.

A gdybyście chciały wiedzieć więcej, zawsze możecie zadać (>>tu) pytanie Kobiecie nieziemskich obyczajów :)

Zapraszam Was na majówkę!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite