„Bóg nie umarł 2” na XXII Targach Wydawców Katolickich

Czy istnienie Boga da się obronić na sali sądowej? Czy możliwe jest życie w całkowicie świeckim i neutralnym państwie? Na te pytania odpowiada film „Bóg na umarł 2”, który na dzień przed ogólnopolską premierą zostanie pokazany w ramach XXII Targów Wydawców Katolickich.

Reklama

Specjalny pokaz filmu odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 21 w warszawskim Kinie Luna. Tym samym, uświetni on pierwszy dzień XXII Targów Wydawców Katolickich, które między 7, a 10 kwietnia będą odbywać się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

„Bóg nie umarł 2” to historia Grace Wesley, młodej nauczycielki historii pracującej w jednym z prestiżowych amerykańskich liceów (w tej roli Melissa Joan Hart, znana szerokiej publiczności telewizyjnej przede wszystkim, z roli w serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”). Podczas jednej z lekcji, Grace odpowiada na pytanie uczennicy, cytując słowa Jezusa. Choć robi to bardzo rzeczowo, natychmiast zostaje oskarżona o naruszenie zasady świeckości instytucji publicznej.

Rodzice uczniów wraz z dyrekcją szkoły chcą usunąć ją ze stanowiska, a także pozbawić prawa do wykonywania zawodu. Grace staje więc przed wyborem – przeprosić i przyznać się do winy, albo walczyć o prawdę. Jako gorliwa chrześcijanka, wybiera tę drugą opcję. Czy uda jej się obronić swoje dobre imię na sali sądowej? Czy przekona przysięgłych, że walka o laboratoryjnie świeckie państwo prowadzi do absurdu?

Reklama
Reklama

Scenarzyści filmu, Chuck Konzelman i Cary Solomon, przyznają, że jest on inspirowany prawdziwymi wątkami. Przypomnijmy, że pierwsza część filmu „Bóg nie umarł2” przed rokiem zgromadziła w polskich kinach ponad 140 tysięcy osób. Film został objęty patronatem medialnym przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. „Ufam, że na drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, ten film stanie się ważnym impulsem do rozwoju i mężnego wyznawania wiary przez młode pokolenie” – mówi ks. Krzysztof Dukielski, zastępca dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

„Bóg nie umarł 2” trafi do kin 8 kwietnia. Zapraszamy na facebookowe wydarzenie Targów.

Obejrzyj zwiastun filmu

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę