Wylosuj świętego Patrona na 2022 rok!

Zwyczaj losowania Patrona funkcjonuje w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia od bardzo wielu lat, praktykowała go nawet św. Faustyna, mając przekonanie o wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku.

Reklama

Zwyczaj losowania Patrona św. Faustyna opisała w „Dzienniczku”: Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się cięgnienie Patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisane Patrony, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytają zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: – Jestem twoim Patronem. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia”. Serce mi zadrgało z radości i wysunęłam się potajemnie z grona Sióstr i poszłam przed Najświętszy Sakrament chociaż na krótką chwilę i tam dałam uczuciom serca mego folgę. Jezus mi jednak słodka zrobił uwagę, aby być w tej chwili wspólnie z Siostrami; poszłam natychmiast, stosując się do reguły. (Dz 361)

W Zgromadzeniu losowanie poprzedza krótka modlitwa, potem siostry losują karteczki z imieniem lub nazwą świętego patrona. Wraz z Patronem każda siostra otrzymuje także intencję, w której ma się modlić, oraz przesłanie na Nowy Rok. Patronów losują także osoby związane ze Zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Od 2017 r. siostry uruchamiają też ten mechanizm dla wszystkich zainteresowanych. 

„Niech święci Patronowie wspierają nas, niech pomagają pięknie żyć, coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa, objawiającego światu miłosierną miłość Boga” – zachęcają Siostry. 

Reklama
Reklama

>>>WYLOSUJ PATRONA NA NOWY ROK!<<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę