Nasze projekty
Reklama
Fot. Wikipedia/faustyna.pl

Św. s. Faustyna i Jezus nad Jeziorem Kierskim. Poznaj niezwykłą historię tego miejsca!

Kiekrz. Mała miejscowość nieopodal Poznania. To właśnie tam znajduje się malownicze Jezioro Kierskie, nad którym św. s. Faustyna rozmawiała z samym Jezusem! Poznajcie niezwykłą historię tego wyjątkowego miejsca.

Św. s. Faustyna spotkała Jezusa… nad jeziorem

Kiekrz to miejscowość położona pomiędzy dwoma jeziorami: Kierskim Wielkim i Kierskim Małym. Siostra Faustyna przyjechała do tej miejscowości latem 1929 roku, zatrzymując się na kilka tygodni w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kierskiej 10. Była wtedy młodą siostrą i wysłano ją, by zastąpiła w kuchni chorą s. Modestę Rzeczkowską. 

ZOBACZ>>> „Im więcej naśladuję Matkę Bożą, tym głębiej poznaję Boga”. Św. s. Faustyna i lekcja od Matki Bożej

Pracę w kuchni łączyła z bardzo głębokim życiem duchowym. Pewnego dnia doświadczyła niezwykłego spotkania z Jezusem. O tym, co się wtedy wydarzyło nad jeziorem, wiemy z „Dzienniczka”: 

Reklama

Kiedy byłam w Kiekrzu, aby zastąpić jedną z sióstr na krótki czas, w jednym dniu po południu poszłam przez ogród i stanęłam nad brzegiem jeziora, i długą chwilę zamyśliłam się nad tym żywiołem. Nagle ujrzałam przy sobie Pana Jezusa, który mi rzekł łaskawie: „To wszystko dla ciebie stworzyłem, oblubienico Moja, a wiedz o tym, że wszystkie piękności niczym są w porównaniu z tym, co ci przygotowałem w wieczności”. Dusza moja została zalana tak wielką pociechą, że pozostałam tam do wieczora, a zdało mi się, że jestem krótką chwilę. Dzień ten miałam wolny i przeznaczony na jednodniowe rekolekcje, więc miałam zupełną swobodę oddać się modlitwie. O, jak Bóg jest nieskończenie dobry, ściga nas swoją dobrocią. Najczęściej zdarza się, że udziela mi Pan największych łask wtenczas, kiedy ja się wcale ich nie spodziewam (Dz.158).

Fot. Faustyna.pl

SPRAWDŹ: Chełmno. Przepiękne miasto, które Krzyżacy chcieli uczynić stolicą swojego państwa

Reklama

Śladami św. s. Faustyny

Dziś, dzięki zaangażowaniu sióstr z Kiekrza, możemy udać się na spacer ścieżką, tzw. „Drogą Świętej Siostry Faustyny”, którą przemierzyła św. Siostra Faustyna idąc nad jezioro. Pielgrzymów przybywających do Kiekrza wita figura Świętej, zapraszająca do przemierzenia jej szlaku i kontemplacji miłosiernej miłości Boga w przyrodzie i przy stacjach drogi krzyżowej, usytuowanych przy drodze obsadzonej 33 starymi wierzbami.

Fot. Faustyna.pl

W miejscu spotkania Siostry Faustyny z Jezusem stanął ołtarz z kilkumetrowym krzyżem. W jednym z klasztornych budynków siostry przygotowały pokój pamiątek, w którym pielgrzymi mogą obejrzeć zabytkowe eksponaty przybliżające życie codzienne sióstr w początkach istnienia kierskiego domu.

Reklama

faustyna.pl,zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę