Nasze projekty

ŚDM: Skazani przygotują Błonia na spotkanie z papieżem

20 skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Nowej Hucie, pomoże przy budowie sektorów na Błoniach, a także w pracach porządkowych po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży

Reklama

„Skazani będą uczestniczyć w pracach związanych z przygotowaniem uroczystości oraz pomagać po jej zakończeniu. Ich praca będzie polegać między innymi na korowaniu pni drzew i wytwarzaniu z nich barierek, które zostaną później posadowione w miejscach spotkań z papieżem” – czytamy w oficjalnym serwisie Służby Więziennej.

Do prac porządkowych związanych z przygotowaniem Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach zostało skierowanych 20 skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie.

Reklama

Osadzeni będą zatrudnieni w systemie bez konwojenta, to znaczy bez obecności funkcjonariuszy Służby Więziennej. „Do świadczenia pracy na zewnątrz zakładu karnego są kierowani skazani o uregulowanej sytuacji prawnej, dający rękojmię właściwego zachowania w miejscu pracy i których proces resocjalizacji do tej pory przebiegał pomyślnie” – czytamy w oficjalnym serwisie Służby Więziennej.

Reklama

Umowę dotyczącą skierowania do zatrudnienia nieodpłatnego skazanych zawarli ppłk Jacek Mróz – dyrektor Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie oraz ks. Adam Parszywka – prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie.


pra / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite