Nasze projekty

Jak przygotować się do ŚDM?

Jak przygotować się do wydarzenia ważniejszego niż Euro 2012? Na to pytanie staraliśmy się udzielić odpowiedzi podczas warsztatów medialnych, zorganizowanych w ubiegły weekend (20-21 czerwca) przez Stację 7 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

Reklama

ŚDM ważniejsze niż Euro 2012!

 

Z punktu widzenia wagi spotkania Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem dużo większym i ważniejszym niż Euro 2012. Przyjedzie do nas więcej ludzi, na dłużej i do całej Polski – mówił Marek Zając, którego prelekcja rozpoczynała pierwszy dzień warsztatów.

 

Reklama

Oprócz cennych wskazówek stricte warsztatowych, dziennikarz TVP zwrócił uwagę na wielką rolę odpowiedniego nastawienia w pracy wolontariuszy medialnych. – Jeżeli nie będziecie wierzyć w siebie, w to co macie do powiedzenia, to nie będziecie potrafili robić rzeczy wielkich, ale także schrzanicie rzeczy, które powinniście robić bez żadnego wysiłku. A dobra wiadomość jest taka, że jeżeli będziecie mieli w sobie tę wiarę, to będziecie robić rzeczy, które wydają się Wam kompletnie niemożliwe – przekonywał.

W imieniu całego Kościoła

 

Taka postawa, pełna wiary w siebie, jest konieczna, gdyż jak nadmienił drugi z prelegentów, ksiądz Przemysław Śliwiński (rzecznik Archidiecezji Warszawskiej), wolontariusz w czasie ŚDM jest przedstawicielem całego Kościoła. – Chociaż jesteś wolontariuszem, działasz w imieniu ŚDM. Działasz w imieniu Kościoła, działasz w imieniu papieża Franciszka – mówił, zwracając także uwagę na rolę całkowitej autentyczności w dziedzienie komunikacji niewerbalnej.

Reklama

 

– To co mówimy, musimy mieć wypisane na twarzy. Przygotuj się, nastrój się – i porządnie ubierz się – zachęcał Śliwiński liczne grono koordynatorów medialnych ŚDM, którzy na warsztaty do Konstancina-Jeziornej przybyli z całej Polski.

 

Reklama

Pierwszy dzień warsztatowy zakończyły prelekcje specjalistów ze Stacji7, którzy udzielili wolontariuszom wskazówek z zakresu social media oraz technik produkcji materiałów wideo. A kropką nad „i” byłą wspólna msza oraz modlitwa.

 

Jak przygotować się do ŚDM?

Dobra fota, mocny news i… najlepszy sposób na głoszenie Ewangelii

 

Drugi dzień warsztatów rozpoczął się od wystąpienia Jakuba Szymczuka („Gość Niedzielny), który dzielił się z uczestnikami wskazówkami na temat robienia dobrych zdjęć. – Największy sukces fotografii: nie trzeba jej komentować, ona mówi sama za siebie – mówił Szymczuk, który zdradzał też jak wygląda codzienna praca fotoreportera.

 

Następnie dziennikarze radiowi: Patrycja Michońska (Radio Plus) i  Krzysztof Berenda (RMF FM) uczyli, jak wyłapywać ważne sprawy wokół nas i dzielić się nimi ze światem w atrakcyjny dla odbiorcy sposób.

 

Finalny przekaz skierowali do uczestników Aneta Liberacka (dyrektor Stacji 7) oraz Szymon Hołownia. W duecie starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak Pan Bóg łapie człowieka za serce?”, czyli jak dzielić się ze światem ewangelią i motywować się do takiej posługi.

 

W korporacjach pracownicy mają swoich coachów, którzy ich motywują do codziennej pracy. My mamy tego najlepszego coacha – Jezusa Chrysusa – powiedziała szefowa Stacji7.

 

Z kolei Szymon Hołownia zachęcał, by wyjść z przekazem ewangelicznym poza krąg kościelny i przekonywać do wiary tych jeszcze nieprzekonanych.

 

„Fun” zaczyna się wtedy, kiedy zaczynają się w naszym życiu Dzieje Apostolskie – mówił znany autor książek katolickich. – Jak chcecie zaprosić ludzi na Światowe Dni Młodzieży, to nie mówcie im o Bogu Miłosiernym, tylko im pokażcie, że Bóg jest dobry. Bo ludzie już nie rozumieją języka słów – dodał Hołownia.

 

Z zaproszenia Krajowego Biuro Organizacyjnego ŚDM i Stacji 7 skorzystało kilkudziesięciu wolontariuszy medialnych z całej Polski.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę