Fot. amorsanto/Cathopic

W Wielki Czwartek podziękuj kapłanom! [PROPOZYCJE ŻYCZEŃ I UPOMINKÓW]

Wielki Czwartek to szczególna okazja, by naszym duszpasterzom: księżom, ojcom i braciom zakonnym, powiedzieć „dziękuję”.

Reklama

Już w przyszłym tygodniu Wielki Czwartek – będziemy obchodzić ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa, wspominając Ostatnią Wieczerzę i słowa Jezusa: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Ten dzień to szczególna okazja, by naszym duszpasterzom: księżom, ojcom i braciom zakonnym, powiedzieć „dziękuję”.

Jak wyrazić wdzięczność za towarzyszenie w dojrzewaniu w wierze, sprawowanie sakramentów świętych, za świadczenie o żywym i miłosiernym Bogu, za prowadzenie ku życiu wiecznemu?

Najprościej – codzienną modlitwą w intencji powołanych i o nowe powołania. „Takich będziemy mieć kapłanów, jakich sobie wymodlimy” – zapewniał święty Proboszcz z Ars, Jan Maria Vianney. Prezentujemy także propozycje upominków i życzeń, którymi możecie obdarować tych, którzy codziennie dbają o rozwój naszej wiary.

Reklama
Reklama

Co podarować księdzu?

Jeśli pragniemy naszym Księżom wręczyć dodatkowo ponadczasowy prezent – dobrym pomysłem będzie bestsellerowy trzytomowy cykl „Jutro Niedziela”, przybliżający liturgię słowa na wszystkie niedziele w ciągu roku A, B i C.

Autorzy serii “Jutro Niedziela” – ksiądz Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski dołożyli starań, by zaoferować inspirującą, wielokontekstową a jednocześnie przystępnie napisaną pomoc dla kapłanów w przygotowaniu niedzielnych homilii i w codziennej pracy duszpasterskiej.

Książkę można zakupić w pakiecie oraz na poszczególne lata roku liturgicznego (TUTAJ>>>). Tym, którzy mieszkają daleko możemy podarować książkę w formie EBOOKa. Przy zamawianiu pakietu “Jutro Niedziela” można skorzystać z opcji “zapakuj na prezent”.

fot. Stacja7

Życzenia dla kapłanów

Jakimi słowami wyrazić wdzięczność? To trudna sztuka, dlatego dzielimy się naszymi propozycjami tekstów życzeń. Można je wykorzystać w całości lub potraktować jako inspirację do stworzenia indywidualnych, spersonalizowanych życzeń!

Reklama
Reklama

Do życzeń można także dołączyć kartkę wielkanocną. Na naszych kartkach wielkanocnych nie ma pisanek i zajączków. Postanowiliśmy pokazać na nich to, co te Święta oznaczają: zmartwychwstanie. Poszczególne wzory mocno różnią się od siebie. Mamy nadzieję, że dzięki temu z kartek skorzystają osoby o różnej wrażliwości i zapotrzebowaniu. (POBIERZ KARTKĘ>>>)


„Gdybym miał dziś wybrać drogi życia mego na nowo, wybrałbym z najwspanialszych bram tę, która prowadzi do kapłaństwa…” 

/kard. Stefan Wyszyński, Prudnik 1955/

Czcigodny Księże,
W dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Abyś zawsze miał pewność wyboru tej najwspanialszej z bram.
Życzę, abyś czuł naszą wdzięczność za to,  że niesiesz nam Światło, które świeci w ciemności.

Niech to Światło, będzie i dla Ciebie, Drogi Księże, wielkim pokrzepieniem na tej pięknej drodze.
Życzę, aby Twoje powołanie nie przestało nigdy być dla Ciebie źródłem radości, szczęścia i spełnienia.

Zapewniam o modlitwie, pamięci i wielkiej sympatii.

Niech Ci Pan Bóg błogosławi!

Reklama

Drogi Księże!

W dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, pragnę życzyć odwagi, siły i mocy płynącej z Eucharystii.
Dziś, pragnę z serca podziękować za Twoją odwagę i nieugiętość w głoszeniu Ewangelii.
Dziękuję za to, że niesiesz nam „radość wielką”, w tych trudnych dla nas czasach, każdego dnia i na wszystkie możliwe sposoby.
Z całego serca życzę, by każdy poranek niósł taką nadzieję jak ten Wielkanocny. Zapewniam o modlitwie, pamięci i wsparciu.

Niech Cię Pan Jezus – Najświętszy Kapłan, prowadzi do świętości!


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę