Nasze projekty

Uśmiech. To zaraźliwe!

Uśmiech - najbardziej zaraźliwy gest na świecie. Obejrzyjcie ten film. A na pewno Wam też się udzieli to, co ludziom z L'Arche

Reklama

Poprzez akcję „Zarażeni uśmiechem” chcemy kształtować obraz osób z niepełnoprawnością intelektualną, który funkcjonuje w społeczeństwie: pragniemy wskazać między innymi na dar jaki te osoby posiadają: dar spontaniczności, szczerości, który najczytelniej ukazuje się w ich…uśmiechu o niezwykłej mocy zarażania :-)

 

Reklama
Reklama

Mamy także nadzieję na zebranie środków potrzebnych do prowadzenia działalności Fundacji L’Arche, Wspólnota Warszawa. Zebranie 20 tysięcy złotych pozwoli nam zrealizować 500 spotkań polegających na bezpośrednim, realnym wsparciu osób z niepełnosprawnością intelektualną! Średnio jedno takie spotkanie to 24 uśmiechy na twarzach osób, które mają szczególny dar szczerego, zaraźliwego uśmiechu! 500 takich spotkań to już epidemia uśmiechu :-) !

Uśmiech. To zaraźliwe!

W Warszawie prowadzimy punkt wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zapewniamy całodobową, stałą opiekę dla osoby z niepełnosprawnością fizyczną.

Reklama
Reklama

 

Zespół Asystentek i Asystentów, Trenerka Pracy i Psycholog wspierają osoby niepełnosprawne i ich rodziny w ich miejscu zamieszkania, poprzez regularne, cotygodniowe, kilkugodzinne spotkania, w czasie których niosą realną pomoc w codziennych sprawach bytowych.

 

Reklama

Naszym celem jest takie wsparcie, które uruchamia możliwości osoby z niepełnosprawnością intelektualną: wierzymy, że każdy z nas, niezależnie od swojego potencjału intelektualnego, posiada talenty i swoją unikalną wartość. Nasze doświadczenie przekonuje nas, że takie podejście nie jest w sferze idei, ale rzeczywistości.


Wspieranie osób niepełnosprawnych budujemy w relacji: mówimy nie o opiece, a o towarzyszeniu, nie o podopiecznych, ale partnerach we wspólnym rozwoju, nie o pacjentach, ale o przyjaciołach.


 

50 lat istnienia L’Arche na świecie, w tym 30 lat w Polsce, to bogata historia praktycznej realizacji misji: zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przemiany ich życia.

 

Pragniemy, by świat był miejscem, w którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną postrzegane są jako dar, a nie problem. Miejscem, w którym słabość nie jest źródłem lęku i wykluczenia, ale narzędziem przemiany.

 

Dążymy do wewnętrznej przemiany ludzi poprzez wzajemne relacje oraz ukazywanie talentów osób niepełnosprawnych. Przez ich obecność i udział w życiu publicznym tworzymy społeczeństwo ludzi bardziej wrażliwych i dojrzałych.

Zależy nam na integralnym rozwoju osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Osiągamy to przez wspólnoty życia i pracy, różnorodne formy wsparcia osób niepełnosprawnych oraz promowanie głębokiej wartości tych osób.

 

Uśmiech. To zaraźliwe!

Zapraszamy na stronę www.zarazeniusmiechem.pl

Więcej o fundacji L’Arche  www.larche.org.pl

oraz na facebook’u: https://www.facebook.com/LARCHE.Warszawa

 


Fundacja L’Arche – Wspólnota Warszawa, należy do Międzynarodowej Federacji Wspólnot osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite