Nasze projekty

Unikaj efektu yoyo!

Poprzednie cztery teksty dotyczyły systemu ułatwiaczy w walce z lenistwem. Mniej lub bardziej świadomie uwierzyłeś, że sprzedam Ci (a właściwie dam - za darmo) system, który lenistwo pomnie i wyrzuci jak stary brudnopis, a od dziś wszystko będzie różowe i słodkie jak zachód słońca w lipcu. Niestety - w walce z prokrastynacją też nie ma diety cud.

Reklama

Tekst jest częścią cyklu pt. "5 sposobów na lenistwo"


 

Wszystkie te aplikacje na smartfony, "Ą-Ę" rozwiązania dla trendy bystrzaków, technologiczne udogodnienia to tylko gadżety. Jak yoyo. Żeby ich użyć, musimy wziąć się w garść, musi nam się zachcieć ich używać. Nie da się tego wykonać bez porzucenia życzeniowego myślenia o tym, że istnieje jakaś magiczna różdżka, która bezboleśnie zmieni nasze wady w zalety i sprawi, że wszystko zrobi „samo się”.

 

Reklama
Reklama

Szczypta cukru nie zmieni smaku przesolonej zupy na przepyszną lub chociaż jadalną. Nie ma tak łatwo!

 

A co do yoyo… Za moich czasów szkolnych moda na posiadanie i używanie tego kompletnie nieprzydatnego i niepraktycznego gadżetu bywała mniej lub bardziej rozpowszechniona. Zawsze jednak prędzej czy później pojawiał się nagły wybuch entuzjazmu i mania (znów krótka jak przerwa między lekcjami) zarażała na nowo niczym wirus. Nie działo się tak bez powodu.

Reklama
Reklama

 

Unikaj efektu yoyo!

Otóż reakcję łańcuchową zawsze wzbudzał ktoś, kto używanie tej zabawki wznosił na nowy poziom. Totalnie głupkowate spuszczanie na lince kawałka plastiku nabierało w rękach szkolnego mistrza nowego wymiaru – mieszanki sztuki i sportu.

Reklama

 

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć tej niezdrowej fascynacji, ale dziś wiem jedno: jeśli ktoś potrafił się zmotywować do czegoś tak niedorzecznego, by uczynić to tak wyjątkowym i pociągnąć za sobą innych, to znaczy, że my wszyscy jesteśmy artystami. Jesteśmy mocarzami, kozakami o sile przekształcania zwykłych rzeczy w wybitne arcydzieła. Do robienia złota ze żwiru.

 

Dziś postaw sobie zadanie bycia właśnie taką gwiazdą – podnieś do rangi sztuki to, co jest Twoim zadaniem i inspruj! Na przeszkodzie stoi tylko Twoje lenistwo z zardzewiałą kulą u nogi. Odczep ją i do dzieła!

 

I za wszelką cenę unikaj efektu yoyo! Zwycięstwo nad lenistwem łatwo zaprzepaścić.

 


1. Wyłącz Facebooka2. Stwórz listę zadań3. Posprzątaj biurko4. Mierz czas5. Unikaj efektu yoyo


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę