Nasze projekty
Marcin Jończyk

Z dawna Polski – teledysk

"Z dawna Polski" to tradycyjna pieśń, której korzenie sięgają XIX wieku. Wokalistka jazzowa, autorka tekstów i kompozytorka Małgorzata Hutek przygotowała niezwykłą, delikatną i czułą, jazzową aranżację tego utworu. Zobacz teledysk "Z dawna Polski".

Reklama

Małgorzata Hutek, współautorka nowej aranżacji tradycyjnego utworu o okolicznościach powstania teledysku:


Maj jest dla mnie wyjątkowym miesiącem, szczególnie biorąc pod uwagę jego maryjny charakter, dlatego właśnie dziś, 3 maja w święto Matki Bożej Królowej Polski ukazuje się nasz nowy utwór. Jakiś czas temu zrodził się w moim sercu pomysł, aby nagrać tradycyjną pieśń o Matce Bożej, o Tej, która w tak piękny i najkrótszy sposób prowadzi do Pana Boga. Muszę przyznać, że nie miałam większego problemu z wyborem utworu nad którym będziemy pracować- pieśń Z dawna Polski wyraża najdosadniej to co chciałabym wyśpiewać Maryi. Wraz z pianistą Bogusławem Kaczmarem zajęliśmy się aranżacją przekładając tą znaną pieśń na język jazzu. Ogromną radością jest dla mnie współpraca ze wspaniałymi wokalistkami: Agnieszką Musiał i Olgą Boczar, które zgodziły się zaśpiewać razem ze mną, tym bardziej, że prywatnie łączy nas przyjaźń, trwająca jeszcze od czasu studiów. Na kontrabasie zagrał Paweł Wszołek,  natomiast na perkusji Szymon Madej. Od strony organizacyjnej wsparła nas krakowska Fundacja Malak.

Reklama

Jeśli chcesz bliżej poznać twórczość Agnieszki Musiał, Olgi Boczar i Małgorzaty Hutek zajrzyj na ich profile na Facebooku oraz kanały na YouTube:

Agnieszka Musiał
https://www.youtube.com/channel/UCCLQ…
https://facebook.com/agnieszkamusial777

Olga Boczar
https://www.youtube.com/channel/UCk_3…
https://www.facebook.com/olgaboczarof…

Reklama

Małgorzata Hutek
https://www.youtube.com/channe/UC03yF…
https://www.facebook.com/gosiahutek

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite