Nasze projekty
Reklama

Ezechiel. Prorocy od A do Z

Ezechiel to prorok nadziei.

O proroku: Był świadkiem upadku imperium neo-asyryjskiego i powstania babilońskiego. Sam został deportowany do Babilonu w 597 roku, po upadku Jerozolimy, i jego misja pełniła się właśnie wśród wygnańców, którzy potrzebowali Bożej interpretacji swojej nowej rzeczywistości. Musieli oni bowiem poradzić sobie z jednej strony z traumatycznym doświadczeniem wygnania, a z drugiej znaleźć nowe sposoby przeżywania swojej religii, już bez ścisłego powiązania z ziemią wybraną i jedyną świątynią.

Główne przesłanie: Nad panoramą przerażającego końca wszystkiego co istnieje, góruje jednak nadzieja nowej ziemi i nowej świątyni. Przyszłe, ostateczne zbawienie najpiękniej wyrażone jest w wizji doliny pełnej zeschłych kości, które powstają do życia mocą Ducha. Oto nowe życie, nowy lud, ostateczne zwycięstwo!

Cytat: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego (Ez 37,12-14)

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę