Nasze projekty
Ojciec wolnych ludzi. Odcinek 9

Co to znaczy oddać się Maryi? • Ojciec wolnych ludzi. Podcast z Prymasem Wyszyńskim • Odc. 9

Niewola - słowo przewodnie 9 odcinka “Ojciec wolnych ludzi. Podcast z Prymasem Wyszyńskim”. Słowo, które budzi zapewne negatywne emocje. Nikt nie lubi być przez kogoś “zarządzanym”. To ograniczenia, brak własnej woli. Dlaczego więc mamy mieć z nią dobre skojarzenia?

Reklama

Jest taki jeden rodzaj niewoli, który przyciąga silniej niż niejedne dobroci. Gdy oddamy się w tą niewolę czujemy spokój i bezpieczeństwo. Jesteśmy otuleni troską i nawet nie myślimy się z niej uwalniać. Sam Prymas Wyszyński oddał się Jej bez żadnych obaw.  Dzisiaj My zróbmy to samo. “Kto nam da smak innej niewoli, słodkiej, upragnionej, pożądanej, w którą pójdziemy dobrowolnie i która stanie się naszą prawdziwą wolnością, jeśli nie Ta, w której macierzyńskiej niewoli przebywał sam Bóg-Człowiek, Jezus Chrystus!”

12 odcinków naszego nowego podcastu to propozycja dla tych, którzy chcą bliżej poznać postać kard. Stefana Wyszyńskiego. Wprowadza on w naukę Prymasa o uniwersalnych wartościach i pozwala bliżej przyjrzeć się temu, co głosił. Treść podcastu to czytane przez Michała “PAX’a” Bukowskiego, wybrane fragmenty  książki “Ojciec wolnych ludzi” autorstwa Pawła Zuchniewicza.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę