Nasze projekty

Papieska pielgrzymka do Ziemi Świętej

Przed zbliżającą się wizytą papieża Franciszka w Ziemi Świętej przypominamy nagranie z historycznej pielgrzymki papieża Pawła VI.

Reklama

Podróż do Ziemi Świętej była pierwszą z 9 zagranicznych pielgrzymek Pawła VI. Na zakończenie II sesji Sobóru Watykańskiego II papież ogłosił, że uda się do Ziemi Świętej w dniach od 4 do 6 stycznia 1964 r. Warto pamiętać, że papieże nie podróżowali wtedy po świecie.

 

W trakcie pielgrzymki miało miejsce historyczne spotkanie z patriarchą ekumenicznym Konstantynopola Atenagorasem I. Zakończyło się wspólnym odmówieniem „Ojcze nasz” w języku greckim.

Reklama
Reklama

 

Osobiste kontakty z patriarchą Konstantynopola kontynuował Jan Paweł II. Ojciec Święty spotykał się z następcami Atenagorasa – Dimitriosem I i Bartłomiejem I. Z Bartłomiejem I spotkał się także Benedykt XVI.

Reklama
Reklama

 

Pod adresem: popefrancisholyland2014.lpj.org można znaleźć informacje m. in. o chrześcijanach żyjących w Ziemi Świętej i szczegółach planowanej pielgrzymki papieża Franciszka. Na 45 dni przed jej rozpoczęciem zostanie opublikowany oficjalny program wizyty.

 

Reklama

Papież Franciszek odwiedzi Ziemię Świętą w dniach 24-26 maja. Na trasie jego podróży znajdą się: Amman w Jordanii, Betlejem i Jerozolima.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite