Nasze projekty

„Ona by tak chciała bym był zdrowy” Niezwykły cover chłopaka z onkologii

"Ta piosenka jest dla tych, którzy w takich chwilach tracą wiarę" - śpiewa 16-letni Mateusz Rejowski, który na oddziale szpitala w Rzeszowie toczy walkę z nowotworem. Swoje przesłanie wplótł w muzykę popularnej piosenki Ronnie Ferrari "Ona by tak chciała".

Reklama

Jak czytamy w opisie pod filmem scenariusz do tego coveru napisało życie, a dokładniej choroba, która dotknęła Mateusza Rejowskiego. „Chłoniak Hodgkina opanował organizm 16-letniego Mateusza nagle przewracając świat do góry nogami. Mateusz się nie poddał i co najbardziej wyjątkowe postanowił nagrać utwór, który będzie trzymał na duchu i dodawał wiary dzieciakom zmagającym się z nowotworami.”

Mateusz od zawsze był aktywnym chłopcem. Sport i nauka to jego inspiracja i sposób na nastoletnie życie. Wielka chęć poznawania świata, upór w dążeniu do celu, samodyscyplina i pasja pozwalały mu na to, aby już od najmłodszych lat osiągać rewelacyjne sukcesy sportowe w dwóch odmiennych dyscyplinach sportu. Najpierw  w karate a później w piłce nożnej. Miał na koncie naprawdę sporo sukcesów. 

Także teraz, gdy rak przekreślił wszystkie plany, jakie miał oraz odmienił życie – chłopak  się nie poddaje. I choć refren jego wykonania zaczyna się od słów „ona by tak chciała wkłuć ten wenflon” – w jego przesłaniu chodzi przede wszystkim o walkę. Walkę, której on nie zamierza przegrać. 

Reklama
Reklama

Na leczenie Mateusza oraz rehabilitację prowadzona jest zbiórka za pośrednictwem portalu Pomagam.pl>>

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę