Nasze projekty

Nowa płyta Mate.O

Mate.O i Głyk P.I.K Trio stworzyli album z kolędami różnych kultur i tradycji z których najstarsza sięga aż po XII wiek

Reklama

Boże Narodzenie to czas, który łączy narody wiadomością, że oto narodził się Zbawiciel – Chrystus. Konsekwencje tego wydarzenia chrześcijanie przeżywają na co dzień, ale podczas Świąt świętują szczególnie…

 

…przez kolędowanie.

Reklama
Reklama

 

 

 

Reklama
Reklama

KOLĘDY NARODÓW w wykonaniu Mate.O i Głyk P.I.K Trio to album, na którym znalazły m. in (w polskich tłumaczeniach) m. in kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie. Jednak to co wyróżnia ten album to odkrywanie bogatej tradycji kolędowania innych narodów.

 

Nasze, polskie kolędy znamy już bardzo dobrze, teraz jest okazja aby usłyszeć, poznać i śpiewać równie piękne kolędy naszych sąsiadów.

Reklama

 

Mate.O wraz z rodzinnym trio tworzą ciekawe, wyrafinowane i nienachalne ale pełne życia, bardzo rytmiczne kompozycje.

 


Na płycie usłyszymy:


 

Mate.O – głos, gitara akustyczna, bouzouki

Irek Głyk – wibrafon

Kinga Głyk – gitara basowa

Patryk Głyk – perkusja

 


Oprócz stałego składu zespołu w nagraniach udział wzięli: Joachim Mencel (fortepian, lira korbowa), Natalia Niemen (głos, altówka), Cithara Sanctorum (instrumenty dawne – rebel, psalterium, flety) oraz dzieci z Arki Noego (śpiew).

O TWÓRCACH:

 

Mate.O (Mateusz Otremba) – kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy. Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali.

 

Muzyki Mate.O, nie sposób przypisaćdo jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorcówi wiernych fanów.

 

Irek Głyk – stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music, zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. Jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Jest cenionym muzykiem sesyjnym który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka, wydał dwie solowe płyty, prowadzi swój własny zespół Głyk P. I. K Trio.

 

 

Głyk P.I.K Trio – wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu spowodowała spotkanie ojca, syna i córki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu, perkusji i basu. Głyk P.I.KTrio to nowy projekt Irka Głyka, który charakteryzuje się jedną wspólną myślą i pragnieniem grania. 

 

 

Projekt ten jest wyjątkowy z kilku powodów. Rzadko spotykane instrumentarium (wibrafon, perkusja, bas), rodzinny zespół, w którym ambitną muzykę grają również dzieci, Kinga – bas (18 lat) i Patryk – perkusja (20 lat)

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite