Nasze projekty
FOT. YouTube / Maskacjusz TV

Jak aktywizować młodych we wspólnocie? Odpowiada abp Grzegorz Ryś

"Nie wychowacie nikogo do służby, jeśli mu nie dajecie za coś odpowiedzialności" - mówił abp Grzegorz Ryś podczas rekolekcji oazowych.

Reklama

Abp Grzegorz Ryś spotkał się 22 września 2019 r. z młodzieżą, która uczestniczyła w rekolekcjach oazowych III stopnia. W ramach Diecezjalnego Dnia Wspólnoty odpowiadał pytania, zadawane przez młodych oazowiczów.

Mówiąc o tym jak aktywizować ludzi we wspólnocie, abp Ryś zwrócił uwagę, że nie należy się bać stawiać wymagań – Nie ma się co bać stawiać ludzi nie raz przed dużymi wyzwaniami, nie ma się co bać, że odejdą – wskazywał.

Arcybiskup Grzegorz podkreślał także, jak ważne jest, aby dość szybko dzielić się odpowiedzialnością. – Nie wychowacie nikogo do służby, jeśli mu nie dajecie za coś odpowiedzialności – mówił. – Może ktoś zrobi to inaczej niż ja bym chciał – tym bardziej, że mam jakieś doświadczenie i zrobiłbym to i szybciej i lepiej – ale zrobi to po swojemu i będzie w ten sposób się coraz bardziej uczył. Jeśli kogoś wzywam do służby, to znaczy, że przekazuje mu jakąś odpowiedzialność. Wtedy ludzie też zostają we wspólnocie, bo czują się za coś odpowiedzialni – mówił.

Reklama

Posłuchaj co o angażowaniu młodych we wspólnocie mówi abp Grzegorz Ryś:

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę