Nasze projekty
Fot. annapopek_official/Instagram

Anna Popek: Wejście na pielgrzymi szlak jest odkrywaniem siebie

"Wejście na pielgrzymi szlak jest odkrywaniem siebie. To, o co prosimy, to, za co przepraszamy i dziękujemy najmocniej określa nasze najgłębsze pragnienia" - napisała dziennikarka Anna Popek i podzieliła się swoimi wrażeniami z pielgrzymki na Jasną Górę.

Reklama

Anna Popek, dziennikarka telewizyjna, podzieliła się na swoim Instagramie doświadczeniem pielgrzymowania oraz zamieściła zdjęcia z trasy na Jasną Górę.

Wejście na pielgrzymi szlak jest odkrywaniem siebie. To, o co prosimy, to, za co przepraszamy i dziękujemy najmocniej określa nasze najgłębsze pragnienia – napisała Anna Popek.

„Bez tej ciszy, bez samotności, bez wysiłku drogi nie pojmiemy jaki jest sens naszego istnienia”

Dziennikarka napisała, że pokonała ponad 40 km ze wsi Wiewiec do Częstochowy, a trasa zajęła 11 godzin. Było gorąco i padał deszcz, bolały nas nogi, czuliśmy osłabienie i potem znowu przypływ sił. 

Reklama

Dlaczego wyruszyła na pielgrzymi szlak? Pielgrzymowanie to jakby poznawanie rzeczywistości równoległej, która idzie wraz z nami przez życie, tylko nie zwracamy na nią uwagi. A to właśnie ona, jej bieg najbardziej wpływa na nasze życie. Poznawanie jej jest poznawaniem Boga, poznawaniem siebie, poznawaniem zagadek własnego życia. Bez tej ciszy, bez samotności, bez wysiłku drogi nie pojmiemy jaki jest sens naszego istnienia – podzieliła się.

Anna Popek podziękowała także wszystkim, którzy towarzyszyli jej w drodze. Dziękuję wszystkim za wspólne pielgrzymowanie, za wodę i piękne zdjęcia, które tu widzicie.

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę