7 najlepszych patriotycznych piosenek

Artyści coraz częściej swoją twórczością oddają hołd Polsce i bohaterom walczącym za jej wolność. Prezentujemy subiektywną listę siedmiu najlepszych utworów w tej tematyce.

Reklama

1. Eldo – Nie pytaj o Nią

I nie pytaj mnie o nią, znasz ją doskonale. Nie pytaj co tobie da, lecz co ty możesz zrobić dla niej Codziennie w innym stanie ją spotykasz, lecz czujesz tylko dumę, gdy ktoś o nią cię zapyta.

2. Tadek – Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci

Niech ten biały dumny orzeł się odrodzi w sercach znów, żeby młody, polski naród urósł w siłę i był zdrów. Teraz Żołnierze Wyklęci ze wszystkich okręgów, padam na kolana, składam hołd dla bohaterów.

3. Luxtorpeda – Za Wolność

Idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach, choć będą kopać, bić i sypać sól po ranach. Dla katów jest twoja pogarda: poniżonym, bitym nadzieja dodaje światła. Bezsilność trzyma za gardła wśród skamleń, ale wiara się tli i jeszcze nie umarła. Krew, błoto na ulicy, odwaga, walka. Męczennicy!

Reklama
Reklama

4. Mateusz Krautwurst & Sobota – Dlaczego nie mam takiej mocy

Dlaczego nie mam takiej siły, by skarby wiedzy skraść olbrzymie? By wsławić kraju mego imię! Aby mu światy pokłon biły! Dlaczego nie mam takiej siły?

5. Tau & Bezczel – BHO

Droga Polsko, oddamy Ci młodość, broniąc Twoich świętych, niepodległych ziemi nim nas w nich zakopią. A nawet jeśli wkroczą, zginiemy za godło – Twoje sześć liter jest ważniejsze, niż nasze cztery, Polsko! To nasza godność. Być patriotą znaczy, żyć tak, by nowe pokolenie znało wolność.

6. Lao Che – Stare Miasto

Stare Miasto, Stare Miasto, wiernie Ciebie będziem strzec. Mamy rozkaz Cię utrzymać albo w gruzach twoich lec: trumna tu luksus, zupa na gwoździu też luksus

https://www.youtube.com/watch?v=GilDA0h17Z0

Reklama
Reklama

7. Hemp Gru – 63 dni chwały

Ceną była śmierć za wolności smak, choć minął czasu szmat, ty pamiętaj brat, ceną była śmierć, życie oddał dziad, 63 dni chwały, nie przeliczając strat.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę