Nasze projekty
Cathopic/Angelica Mendoza

Papież do małżonków: Kochać znaczy cieszyć się z drugiego człowieka

"Jakże ważne jest uczenie dzieci, by cieszyły się radością innych, z ich urodzin i osiągnięć! Bo piękne jest to, że rodzina jest miejscem, gdzie świętuje się radość!” - przypomina papież Franciszek w filmie przygotowanym z okazji Roku Rodziny Amoris Laetitia.

Reklama

Papież odniósł się do świadectwa afrykańskiego małżeństwa – Gérarda i Julie, którzy podzieli się swoimi doświadczeniami w przezwyciężaniu rodzinnych kryzysów i nieporozumień. Przyznali oni, że w ich małżeństwie były sytuacje, kiedy dla wyjaśnienia ciemnych stron ich związku niezbędna była pomoc kapłana. Kiedy indziej wystarczył prosty gest miłości czy niespodziewana pomoc ze strony dzieci.

Papież przypomniał im o łasce sakramentu, na której można kształtować w sobie to wszystko, o czym mówi św. Paweł w Hymnie o miłości.

Miłość jest cierpliwa, jest łaskawa. Miłość nie jest zazdrosna, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą. Miłość nie znieważa, nie szuka własnych korzyści, nie gniewa się. Miłość nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, ale raduje się prawdą. Miłość wszystko przebacza, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Wszystko! Wszystko! Jest to miłość mimo wszystko – podkreśla w filmie Ojciec Święty.

To siła miłości przezwycięża wszelkie zagrożenia, pozwala wytrzymać i sprawia, że jesteśmy mocni i niezawodni. To miłość sprawia, że dzieci mogą powiedzieć o swoich rodzicach: wiem, że mama i tata zawsze będą przy mnie, że na nich mogę liczyć i mogę ufać ich miłości! Kochać znaczy cieszyć się z drugiego człowieka, z jego sukcesów. Jakże ważne jest uczenie dzieci, by cieszyły się radością innych, z ich urodzin i osiągnięć! Bo piękne jest to, że rodzina jest miejscem, gdzie świętuje się radość!

Reklama
Reklama

Krzysztof Bronk/Watykan/KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę