Nasze projekty

Franciszek modli się za ofiary huraganu Earl

Tragiczne żniwo zbiera huragan tropikalny Earl, który w Meksyku zabił już co najmniej 45 osób. Prognozy meteorologiczne nie są jednak zadowalające, do tego rejonu zbliża się bowiem kolejny huragan Javier. Swoim zasięgiem może objąć znaczą część Meksyku. W wielu miastach ogłoszono stan alarmowy.

Reklama

W imieniu papieża do poszkodowanych w tej katastrofie specjalny telegram wystosował kard. Pietro Parolin. „Wobec ogromnych szkód wyrządzonych przez huragan w niektórych częściach kraju, co spowodowało wiele ofiar i ogromne zniszczenia materialne, Ojciec Święty wyraża swoje współczucie dla umiłowanego narodu meksykańskiego, ofiarując modlitwy za tych, którzy stracili życie i okazując swoją bliskość ich rodzinom oraz ocalałym” – czytamy w telegramie.

Watykański sekretarz stanu dodaje równocześnie, że Ojciec Święty apeluje także do meksykańskich władz i całego narodu, by okazali w tej sytuacji wszelką konieczną solidarność.

Jak podają agencje, najpoważniejsze szkody huragan wyrządził w mieście Huauchinango w stanie Puebla. W ciągu 24 godzin spadło tam tyle deszczu, ile średnio spada w miesiąc. Obfite opady spowodowały m.in. liczne osunięcia się ziemi i lawiny błotne, które porywały całe domy. Ewakuowano setki osób, głównie z okolic sąsiadujących z dużymi rzekami.

Reklama
Reklama

RV / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite