Nasze projekty

TVP oficjalnym nadawcą transmisji z ŚDM Kraków 2016

Umowę między Telewizją Polską a Konferencją Episkopatu Polski i Archidiecezją Krakowską podpisano w poniedziałek w Krakowie. Dotyczy ona obsługi przez TVP wizyty Ojca Świętego oraz ŚDM Kraków 2016. TVP będzie Oficjalnym Nadawcą Telewizyjnym transmisji tych uroczystości.

Reklama

„Relacjonowanie Światowych Dni Młodzieży dla Telewizji Polskiej jest po pierwsze obowiązkiem, po drugie misją, po trzecie powołaniem, po czwarte wielkim zaszczytem” – powiedział dziś w Krakowie prezes TVP, Jacek Kurski.

Na mocy podpisanego wczoraj w Krakowie porozumienia TVP otrzymała status Oficjalnego Nadawcy wizyty Ojca Świętego oraz ŚDM Kraków 2016. „Jest to dla nas niezwykle ważne, że będziemy mogli być z naszym społeczeństwem, z naszym narodem, w tej niezwykle ważnej, budującej wspólnotę chwili. Chwili, która będzie trwała w czasie samych Dni Młodzieży, ale będziemy relacjonować to wydarzenie dużo, dużo wcześniej” – powiedział Jacek Kurski.

Wszystkie ważne wydarzenia z udziałem papieża Franciszka – zarówno na Błoniach, jak i na Campus Misericordiae – będą transmitowały TVP 1 i TVP Polonia. TVP Info będzie pokazywać wydarzenia o charakterze mniej oficjalnym a bardziej emocjonalnym. TVP 3 będzie anteną rezerwową.

Reklama
Reklama

„Jestem przekonany, że to wydarzenie przejdzie do historii i Kościoła, i świata. Cieszę się, ze TVP uzyskała status oficjalnego nadawcy tych wydarzeń” – stwierdził Jacek Kurski. Podkreślił, że ŚDM będzie największym wydarzenie w tym roku dla Telewizji Polskiej. Zapowiedział, że na czas ŚDM wstrzyma najprawdopodobniej dziennikarzom TVP urlopy. „Urlopy od 1 sierpnia” – powiedział prezes TVP.

Pierwszą telewizją, z którą TVP podpisze umowę na udostępnienie sygnału będzie Telewizja Trwam – zapowiedział prezes TVP.


pra / Kraków

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę